Kolín 13. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

O sile ruského tímu na hokejových MS už vedia svoje aj slovenskí hokejisti. Ich konfrontácia s doterajším suverénom šampionátu sa skončila jednoznačnou prehrou 0:6, ktorá podľa hráčov zodpovedala dianiu na ľade. V slovenskom výkone boli aj pozitívne fázy, no viacerí hráči vrátane brankára Júliusa Hudáčka priznali, že proti sebaistému súperovi boli inkasované góly iba otázkou času.
Na snímke slovenský hokejový brankár Július Hudáček

O výsledku veľa napovedala už 2. minúta. Slováci vstúpili do stretnutia s cieľom čo najdlhšie vydržať bez inkasovaného gólu, no tento zámer im Rusi prekazili už po 72 sekundách. “Škoda rýchleho gólu. Kvalita však bola jednoznačne na strane súpera.
Nejaké šance sme mali, ale… neviem. Bolo len otázkou času, kedy dajú góly,” povedal brankár Július Hudáček.
Rusi predviedli sebavedomý výkon, ktorý nenarušilo ani niekoľko šancí či presiloviek súpera. Pomer striel vyznel 39:22 v prospech ruského tímu, ktorý bol lepší vo všetkých aspektoch hry. “Keď chcete vyhrať nad takýmto súperom, tak musí každý hráč dať do toho stodvadsať percent. Zároveň treba aj kus šťastia. My sme sa dnes snažili, no kvalita i šťastie boli na strane súpera. Šťastie sa však prikloní na stranu lepšieho tímu. Za stavu 0:2 i 0:3 sme si vytvorili šance, no Rusi nám góly dávali práve po nich. Brali odrazené puky zo svojho pásma a išli rýchlo do protiútokov a už sa to valilo. Skrátka kvalita,” uznanlivo pokrútil hlavou Hudáček.
Jeho zákroky zachránili slovenský tím od ďalších inkasovaných gólov, prehre na nulu však zabrániť nemohol. “Výsledok zodpovedá tomu, čo sa dialo na ľade. Môžeme iba ďakovať Julovi Hudáčkovi za to, že sa to neskončilo ešte väčším rozdielom. Rusi síce dali tri góly aj s prispením šťastia, ale zároveň nepremenili veľa ďalších tutoviek,” zhodnotil obranca Juraj Mikuš.
Slováci mali sympatický vstup do druhej časti, keď vo viacerých úsekoch držali hru v ruskom pásme a vytvorili si aj strelecké príležitosti. Až sa zdalo, že opäť, podobne ako v zápase proti Dánsku, došlo na slovné burcovanie hráčov v kabíne. “To, čo bolo predtým, tentoraz nezaznelo. Úvody tretín mávame celkom dobré, ale nevieme z tých šancí skórovať. Rusi si to znovu vzali do svojich rúk. Výsledok hovorí jasne,” poznamenal Mikuš, podľa ktorého potvrdili kvalitu nielen samotní hráči, ale aj ich brankár Andrej Vasilevskij, na ktorom si Slováci vylámali zuby.