Slovan sa po tripe predstavil na domácom ľade, no po výhre s Jokeritom a prehrách s Rigou a Minskom získal z 9 možných iba 4 body. Pred necelým týždňom sme ako prví informovali o dlhoch klubu hráčom, ktorí od augusta nevideli ani cent. Môžu byť toho dôsledkom nepresvedčivé výsledky? „Myslím si, že to nie je v peniazoch. Každý hrá totiž hlavne za svoje meno, to je jeho vizitka. A podľa mňa, každý dostane svoje peniaze,“ domnieva sa legendárny Golonka.

„Slovan jednoducho nemá taký široký káder ako iné tímy a nemôže si dovoliť ani takých hráčov ako napríklad Petrohrad,“ pokračoval Žiletka. Ďalším faktorom nevydarených duelov je aj veľká maródka, ktorá šarapatí v kabíne Slovana. „To už nie je hádam ani možné, koľko zranených máme od začiatku sezóny. No a potom je potrebné mančaft doplniť hráčmi, ktorí niekedy nemajú takú výkonnosť,“ konštatoval Golonka.


Kopecký občas postával ako čestná stráž.
Foto: Michal Smrčok

Najnovšími úlovkami vedenia Slovana je trio Novák – Musatov – Kopecký. Práve posledný menovaný je dvojnásobným držiteľom Stanley Cupu, čiže to je už zárukou istoty. Skúsený útočník sa však ešte do bodových štatistík nezapísal. Čo na to Golonka?

„Som síce považovaný za rebela, ale menovite sa k výkonom hráčov vyjadrovať nechcem. Každá posila by však na ľade mala byť vidieť!“ priznal Golonka a dodal: „Jednoducho má Slovan menší pokles formy a vtedy sa nemusíte trafiť ani do prázdnej bránky.“