Bratislava 23. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Photo by Chris Pizzello/Invision/AP)

Basketbalista Utahu Jazz Rudy Gobert je už vyše týždňa infikovaný novým koronavírusom a teraz vyšiel tento 27-ročný francúzsky pivot so zaujímavým priznaním. Koronavírus ho údajne pripravil o schopnosť čuchu

Na snímke Rudy Gobert

„Dám vám aktualizáciu svojho stavu. Stratil som schopnosť rozoznávať zápach a tiež chuť, posledné štyri dni som nič necítil. Má ešte niekto takéto symptómy?,“ prihovoril sa Gobert svojim sledovateľom na twitteri.

Strata schopnosti rozoznávať pachy, známa aj ako anosmia, sa neuvádza medzi hlavnými symptómami koronavírusu. Tými sú horúčky, suchý kašeľ a sťažené dýchanie. Britskí odborníci však tvrdia, že jedným z možných príznakov je práve aj anosmia. „Nemci uvádzajú, že až u dvoch z troch pozitívnych sa prejavuje anosmia, Kórejská republika priznala, že 30 percent infekčných malo tieto symptómy,“ tvrdia britskí vedci podľa webu sports.yahoo.com.

Od pozitívneho testu u Goberta uplynulo 11 dní a odvtedy pribudli ďalšie prípady hráčov NBA s koronavírusom, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19. Francúzsky obor spočiatku pociťoval symptómy bežnej chrípky, neskôr po pozitívnom teste na nový koronavírus skončil v karanténe. Gobert sa neskôr ospravedlnil za svoj nezodpovedný prístup ešte pred oznámením jeho ochorenia na verejnosti. Rovnako sa rozhodol podporiť sumou 500 000 USD ľudí, ktorí pracovali v domovskom stánku hráčov Utahu – Vivint Smart Home Arene – a vinou koronavírusu prišli o zamestnanie.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj