Bratislava 11. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)
 
“Niekedy sa naozaj nestačím čudovať, koľko samozvaných vyšetrovateľov, prokurátorov i sudcov v jednej osobe máme na Slovensku,” upozornil na sociálnej sieti poslanec strany Smer-SD Martin Glváč.

Na snímke Martin Glváč

“Namiesto toho, aby sme nechali priestor nemeckým vyšetrovateľom (ktorí si mimochodom veľmi pochvaľujú spoluprácu našich orgánov), ale aj našej strane, tak sme svedkami toho, že slovenská opozícia v čele s prezidentom Kiskom a za masívnej mediálnej podpory niektorých novinárov sa už niekoľko dní snaží povaliť legitímne zvolenú vládu,” pripomína známy fakt poslanec NR SR.
Glváč upozorňuje, že “v tomto mediálnom ošiali nenávisti im vôbec nevadí, že kauza únosu vietnamského občana síce ukazuje na veľmi vážne zlyhanie bezpečnostných zložiek v Nemecku (koľko dní asi agenti vietnamskej tajnej služby chystali tento únos priamo pod nosmi nemeckej rozviedky a polície???), no tam nikto nežiada pád vlády a dokonca ani rezignáciu ministra vnútra. A to sa únos odohral v ich hlavnom meste a bez problémov uneseného ešte vyviezli za hranice.”
Dodáva, že “v Českej republike mal pre zmenu vietnamský občan (a teda aj príslušníci tajnej služby) stráviť dva dni, no ani u našich susedov som nezachytil v tejto súvislosti žiadne otrasy na politickej scéne a ani mediálny lynč.”
“U nás však prezident zhadzuje vlastný štát, opozícia bez dôkazov (vlastne so silnými argumentmi lebo: “éterom lietajú také informácie”) posiela ľudí do väzby a to preto, lebo ich opantala túžba po prevrate, či preberaní moci. A pritom si ani neuvedomujú, že z nemeckých vyšetrovateľov tak robia vlastne neschopných chudákov, lebo oni už všetko vyšetrili,” upozorňuje Glváč.
Poslanec Národnej rady SR vzhľadom na uvedené verí nemeckým i našim vyšetrovateľom, či prokurátorom a počká si na reálne výsledky vyšetrovania.
 

Príspevok Glváč: Únos Vietnamca ukazuje na vážne zlyhanie bezpečnostných zložiek v Nemecku, v ČR strávil 2 dni – nik však nežiada pád vlády. Iba u nás prezident zhadzuje vlastný štát zobrazený najskôr Hlavné správy.