Bratislava 30. októbra 2017 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Milan Ftáčnik, bývalý primátor hlavného mesta, kandiduje na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. Kampaň vedie ako nezávislý kandidát, avšak svoju podporu mu vyjadril vládny Smer-SD prostredníctvom interného listu Martina Glváča.

Na snímke Milan Ftáčnik

Sám Ftáčnik o tejto iniciatíve v strane Smer-SD údajne nič nevedel, dozvedel sa to až v včera (29.10.). Podľa informácií Denník N o podpore s vládnou stranou nerokoval.
Interný list rozposlal pred župnými voľbami podpredseda Národnej rady Martin Glváč členom a sympatizantom strany a vyzýva v ňom, aby podporili bývalého primátora Bratislavy.
„Dôvodom bolo uznesenie straníckych orgánov a tento spôsob bol zvolený z dôvodu, aby neobťažovalo naše stanovisko iných voličov. Domnievame sa, že ide o adresnú komunikáciu, ktorá je logickým vyústením veľmi bezpohlavnej kampane všetkých kandidátov na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja,” vysvetlil Glváč pre Hospodárske noviny.
Ftáčnik pred pár dňami v rozhovore v HNtelevízii vyhlásil, že nechce mať žiadne záväzky voči politickým stranám. Podľa vlastných slov sa snaží voličom predostrieť vlastnú víziu ako má kraj vyzerať a fungovať. Opiera sa najmä o tom, že ľudia ho už dobre poznajú a vedia, čo v minulosti urobil a aká je jeho politika.
Uviedol tiež, že podporu voličov strany Smer si váži, ale takisto si váži aj hlasy priaznivcov SaS a iných politických subjektov. .

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.