Bratislava 1. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Poslanec Národnej rady Martin Glváč (Smer-SD) sa vyjadril k obvineniam v článku portálu Aktuality.sk z pondelka toho týždňa, kde sa na základe informácií poslankyne Veroniky Remišovej (OĽaNO) objavuje podozrenie, že Úrad vlády mal najať právničku, ktorá je podľa Remišovej blízka exministrovi obrany. Úrad vlády podozrenia vyvrátil a teraz sa ku “kauze” vyjadril aj samotný Martin Glváč, podľa ktorého ide najmä o snahu opozičnej poslankyne prekryť problém s neuvedením jej chaty v majetkovom priznaní

Na snímke predseda poslaneckého klubu strany Smer-SD a podpredseda NR SR Martin Glváč

Aktuality.sk napísali, že Úrad vlády podpísal lukratívnu zmluvu s advokátkou, ktorá je podľa Veroniky Remišovej blízka vysokopostavenému politikovi Smeru-SD. Externá advokátka vraj mala kanceláriu v rovnakej budove ako exminister obrany Martin Glváč.
K problému zaujal stanovisku aj Úrad vlády, ktorého tlačový odbor uviedol: “V rámci Úradu nie je právny odbor zastrešujúci činnosti, ktoré sú predmetom poskytovania právnych služieb zo strany obstaraného advokáta. Taktiež agenda, ktorá je predmetom poskytovania právnych služieb, je nárazová, a preto je lepšie využívať služby externého partnera.”
Martin Glváč k tejto téme poznamenal, že “poslankyňa Remišová opäť raz potrebovala prekryť svoj škandál s chatou, a tak namiesto ospravedlnenia, za asistencie portálu aktuality.sk, zlomyselne zaútočila na úrad vlády.”
“Pred pár dňami som totiž upozornil, ako niektoré médiá ignorujú, že pani Remišová nepriznala chatu v majetkovom priznaní a porušila zákon. Ani portál aktuality.sk tomu nevenoval veľkú pozornosť. V jednej správe poskytol pani Remišovej priestor, kde pani poslankyňa vyhlásila, že je to snaha o jej diskreditáciu jej za to, že poukazuje na kauzy koalície. Chápete? Ona sama poruší zákon a ostatní ju vraj chcú diskreditovať. Vskutku úsmevné. Nie je to prvýkrát, čo pani Remišová nevie priznať chybu a radšej útočí. Tak ako aj tento týždeň.”
“Najnovšie som si prečítal, že advokátka, ktorá získala zákazku od štátu je mi blízka a to len preto, aby z toho mohol redaktor namiešať pikantný spravodajský koktejl v podobe kritického článku proti Smeru. A určite uhádnete kto stojí za touto správou… Áno, je to pani Remišová.”
Glváč uvádza, že v spomínanej správe mal poslúžiť na akési fantómové prepojenie, že advokátka je vlastne jeho človek. “Keďže sa o môj názor nikto nezaujímal, hoci ma redaktor Ján Bariak ml. v článku spomína, tak s uvedenou advokátkou mám spoločné to, že som v roku 2006 sedel v budove, kde sídlilo 8 advokátskych kancelárií a ona v jednej z nich. Táto pani advokátka zastupuje rovnakú inštitúciu snáď už vyše desať rokov a viacerí o tom už v podobnom duchu viackrát písali. Nikto v aktuality.sk neobjavil Ameriku a už vonkoncom nie sú pravdivé informácie, že mi je blízka.”
“Uznávam, že je uhorková sezóna, ale ani to nie je dôvod na písanie bludov. A už vôbec nie na portáli aktuality.sk , pre ktorý pracoval nebohý novinár Ján Kuciak. Od aktuality.sk by som očakával väčšiu úctu k faktom a musím povedať, že samotný Ján Kuciak ju mal. Na rozdiel od konštrukcií s advokátkou… keď ma totiž v minulosti kontaktoval, kvôli novinárskym otázkam, zaujímala ho aj moja reakcia a dal si veci vysvetliť.”
Spomínaný článok s advokátkou je podľa Glváča len nafúknútá bublina. “Použili moje meno, “znásilnili” pritom zopár informácií do svojich konštrukcií, ktoré majú vyvolať negatívne reakcie. Mrzí ma, že sa k tejto hre pani Remišovej nechal prepožičať práve portál aktuality.sk”
Dodal, že podobné správy sa dajú písať aj o pani poslankyni Remišovej. “V portáli aktuality.sk určite vedia, že blízky človek poslankyne Remišovej „rozkrádal“´lukratívne byty v bratislavskom Starom meste a že k bytom za pár korún sa dostali stovky ľudí, okrem iného aj známe mená ako Magda Vášáryová, alebo Ivan Mikloš. Všetko sa udialo za éry starostu Petreka, ktorému robila Remišová hovorkyňu, bola teda priamo pri starostovi. Hoci mohla protestovať a zastaviť toto rozkrádanie stámiliónového majetku, neurobila nič iba mlčala. Nie je spolupáchateľom tejto obrovskej rozkrádačky?”
“Novinári ako vidieť môžu písať aj šťavnatejšie. Na rozdiel od „mne blízkej advokátky“ je však prideľovanie bytov kamarátom za facku, faktom. Takéto články, ktorého som sa stal súčasťou, preto považujem za obyčajnú zlomyselnosť.”
Glváč ďalej na sociálnej sieti napísal, že médiá majú písať o prešľapoch všetkých, nielen to čo sa im hodí a majú písať objektívne. “Aj v portál aktuality.sk, ktorý sa paradoxne vyhýba informovaniu o prezidentovi Kiskovi, niektorých aktívnych, bývalých politikoch a aj aktuálnych kandidátoch na prezidenta, ako sa beztrestne stretávajú s právoplatne odsúdenými vrahmi študentky Cervanovej. S ohľadom na to, aká tragédia sa stala redaktorovi aktualít Jánovi Kuciakovi, je to celkom nepochopiteľné. Iba volať po slušnosti jednoducho nestačí,” uzavrel.

 
Príspevok Glváč o podozreniach Remišovej: Útočí na mňa kvôli nepriznanej chate zobrazený najskôr Hlavné správy.