Bratislava 26. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)
 
Poslanec Smeru-SD a bývalý minister obrany Martin Glváč poslal odkaz šéfredaktorovi portálu Aktuality.sk Petrovi Bárdymu

Na snímke člen predsedníctva strany Smer-SD Martin Glváč

Glváč na Facebooku uviedol, že si prečítal článok šéfredaktora Bárdyho, v ktorom je stať o rokovaniach o zrušení amnestií a Kováčových milostí. “Je samozrejme pokrok, že už sme sa naučili niektorých novinárov aj politikov rozlišovať, čo je amnestia a čo milosť, ale čo sa niektorí nenaučia je slušnosť a objektivita. A ak je poslaním médií podávanie objektívnych informácií, spravodajský portál Aktuality.sk sa v posledných dňoch tomuto poslaniu spreneveril hneď niekoľkokrát,” upozornil poslanec a podpredseda NR SR.

Dodal, že tretíkrát v priebehu dvoch týždňov si z redakčnej dielne spravodajského portálu Aktuality.sk číta rovnaké klamstvá o amnestiách a Kováčových milostiach. “Celé to začal “nezávislý“ advokát Daniel Lipšic v rozhovore na Denníku N, na Aktualitách pokračovala šéfka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková (poslal som jej otvorený list, ktorý si mohli prečítať aj v Aktuality.sk), potom sa objavil ďalší článok na Aktualitách, následne ma kontaktoval ďalší redaktor z Aktuality.sk, až napokon z tejto lživej línie nevybočil ani šéfredaktor Peter Bárdy.”
“Verím, že uznáte, že to pôsobí veľmi organizovane. Keď to nie je organizované, potom len ľavá ruka nevie čo robí tá pravá a oba prípady sú na zamyslenie nielen pre šéfredaktora. Lebo ak sa tým nezačne zaoberať, potom túžba po pomste je silnejšia ako pravda a to rozhodne s pokračovaním v práci Jána Kuciaka nemá nič spoločné. Už niekoľko dní sa médiami šíri vyjadrenie poslanca Petra Kresáka, ktorý rokovanie o amnestiách a milostiach vysvetlil. Je to náhoda, že si to Aktuality.sk a šéfredaktor nevšímajú?” Poukazuje Glváč,
Spravodajskému portálu, pre ktorý pracoval aj Ján Kuciak, poslanec odkázal: “Vážení páni, ak chcete písať o rokovaniach o zrušení amnestií pýtajte sa ľudí, ktorí tam boli a nie právnych analfabetov. Páni Rajtár, Galko, Matovič neboli na žiadnom z tých rokovaní, kde sme riešili amnestie. Neriešili sme totiž otázky ako ukradnúť DPH zo zlata, ktoré je od zlata oslobodené (Rajtárove fiasko), ako špízovať v bankách súkromné účty, odpočúvať novinárov, kšeftovať so samopalmi, ani sme nepreberali u ktorej babky na povale skryť účtovníctvo…”
“Keďže sme riešili právne otázky, nemal by tam človek “z Kauflandu“, ani osoba s pofidérnym titulom, ani ten čo najazdil denne 610 km s mamou – po celý rok, aby mal na náklady, čo robiť.” Uzavrel bývalý minister obrany.

 

 
 
Príspevok Glváč o “organizovaných klamstvách” portálu Aktuality.sk v súvislosti s amnestiami zobrazený najskôr Hlavné správy.