Bratislava 24. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Odmietnutie prezidenta vymenovať do funkcie ministra vnútra Jozefa Ráža ml. z dôvodu, že má spoločnú fotografiu s bývalým ministrom Róbertom Kaliňákom zakladá podľa podpredsedu NR Martina Glvača precedens, na základe ktorého nebudú môcť byť vymenovaní v budúcnosti do akejkoľvek vlády ani predsedovia súčasných opozičných strán.

Na snímke podpredseda parlamentu SR Martin Glváč (SMER-SD)

V zdôvodnení vo svojom videu hovorí:
Minulý týždeň sme boli svedkami jedného zaujímavého momentu, keď prezident Kiska odmietol vymenovať za ministra vnútra pána Jozefa Ráža ml. s odôvodnením, že má fotku s pánom Kaliňákom z jeho osláv z roku 2011, keď bol poslancom národnej rady, kde mu spolu s motorkármi  prišli zablahoželať.
Áno môžeme mať aj takéto kritéria ako pán prezident, ale potom práve dal stopku všetkým opozičným predsedom strán. V prvom rade pánovi Sulíkovi, ktorý ma video s pánom Kočnerom, kde sa dohovára o tvorbe kandidátky SaS a o voľbe generálneho prokurátora. Potom pánovi Kollárovi, ktorý má fotku s mafiánmi a niektorých má aj v poslaneckom klube. Ďalej pánovi Matovičovi, ktorý je uznaný daňový podvodník a len pre premlčanie nemohol byť stíhaný a za hlavného ideológa v Bratislave má človeka ktorý sa netajil s dobrými vzťahmi s mafiou.
Doteraz sme poznali len kvalitné piesne od otca a zakladateľa skupiny Elán Joža Ráža ale odteraz poznáme aj takzvanú „Rážovú klauzulu. Pán prezident diskvalifikoval týmto do akejkoľvek vlády do budúcna pánov Sulíka, Matoviča a Kollára. Dúfam že bude mať rovnaké kritéria na nich aj každý ďalší prezident.
Na záver Glvač dodáva, že ak chcel Kiska zastabilizovať krajinu tak mal v prvom rade jednať s vládnymi stranami a nie si ako prvých pozvať pánov Kollára, Matoviča a Sulíka a kladie otázku, či nebudú niekedy fotky s týmito ľuďmi diskvalifikovať aj tohto pána prezidenta?
 

 
Príspevok Glvač: Kiska “Rážovou klauzulou” diskvalifikoval týmto do akejkoľvek budúcej vlády pánov Sulíka, Matoviča a Kollára zobrazený najskôr Hlavné správy.