Bratislava 28. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Dlhoroční poslanci parlamentu a bývalí šéfovia rezortu obrany Martin Glváč (Smer-SD) a Ľubomír Galko (SaS) si opäť vymieňali štipľavé odkazy prostredníctvom sociálnych sietí. Tento raz v súvislosti s kontroverzným slovenským podnikateľom. Podľa Galka je Glváč “Kočnerov sused a parťák”. Glváč pre zmenu upozornil na spojenie Mariana Kočnera a SaS a nekompetentnosť liberálnej strany. Glváč uvádza, že Kočner “robil politického marketéra a kreaoval kandidátku SaS”.

Na snímke podpredseda parlamentu SR Martin Glváč (Smer-SD)

“Musí to byť veľké utrpenie pre Ľubomíra Galka tráviť sobotu s rodinou ako my ostatní, keď si môžeme užívať voľný deň. Darmo už sú preč časy, keď mohol aj cez víkendy úkolovať špiónov, aby špehovali a odpočúvali novinárov, chodiť s prepismi telefonátov na centrálu SaS a kradnúť na ministerstve obrany,” pripomenul na Facebooku Galkove kauzy Martin Glávč, ktorý reagoval na predošlý Galkov status.
Glávč uvádza, že sa snaží pre Gala nájsť pochopenie. “Chápem, že sa snaží odpútať pozornosť od seba, SaS a Sulíka, keď im Marián Kočner robil politického marketéra a kreaoval kandidátku SaS. Ako vidieť aj Galko prešiel sitom. Bol spoľahlivý preto sedí v parlamente. V podstate sa nečudujem, že dostal požehnanie, veď sa preslávil špízovaním novinárov. Musí byť pre neho nepríjemné, keď teraz prasklo, že Jána Kuciaka a ďalších novinárov sledovali. Pretože presne to robil práve on. Už mohol mať veľa odsedeného, keby súdy pracovali rýchlejšie a kvalitnejšie,” pokračoval.

!Pri milostiach sa určite môžeme pozrieť na právne inštitúty, napr. premlčanie. Teším sa na návrh SaS. Skóre z ich zákonmi zatiaľ nie je bohvieaké a prečo by s nimi mal niekto rokovať? Sulík pôjde požiadať Fica? Tak na to si počkám. Nech si dovtedy v SaS doštudujú zanedbané vedomosti. Stačí aspoň vedieť kde je Žilinský kraj,” podotkol Glváč, keď mal na mysli nedávnu skomolenú brožúru SaS, v ktorej bol nesprávne na mape označený Žilinský kraj.

 

 
Ľubomír Galko v sobotu na sociálnej sieti napísal, že registruje zvýšenú nervozitu “realitného žongléra, ktorý obral starých ľudí na Čiernej vode o pozemky,” čím mal na mysli samozrejme Martina Glváča.
“Kočnerov sused a parťák, člen kriminálnej organizácie Smer-SD, ktorý pri rokovaniach politických strán v NR SR vlastnou hruďou bránil tomu, aby sme pri rušení Mečiarových amnestií a milostí pre Kováča ml. zrušili aj milosti pre Kočnera má evidentne strach.”
Galko dodáva, že v SaS teraz navrhli zrušiť milosť pre Kočnera v NR SR ústavným zákonom a myslí si, že “Glváč ho bude musieť brániť vlastnou hruďou opäť”.
“A teraz už verejne, pred zrakmi celého Slovenska, nie niekde schovaný na politickom grémiu v NR SR. Lebo inak nemôže. Vie, že Kočner ho drží za citlivú časť tela, vie o ňom more špinavostí, ktoré spolu spáchali a môže začať spievať. Nečudujme sa preto nervozite tohto podvodníka, jemu reálne hrozí, že budú s Ficom aj Kočnerom opäť susedmi. V Leopoldove,” domnieva sa poslanec Galko.
 

 
Príspevok Glváč a Galko si vyčítajú prepojenia na Mariana Kočnera zobrazený najskôr Hlavné správy.