Brusel 7. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Jesus Moron)
 
Po blamáži Globálneho paktu o imigrácii sa z niektorých médií dozvedáme o ďalšom utajenom pakte OSN, tentokrát o Globálnom pakte o utečencoch, ktorý ten prvý plán doplňuje a uzatvára otvorený priestor na kompletné prevalcovanie Európy imigrantmi zo všetkých oblastí sveta

Ilustračné foto

Aj tento pakt, ako aj ten prvý, má jeho pôvod v Newyorkskej deklarácii, ktorú podpísalo jednohlasne  19.Septembra 2016 193 štátov a ktorý má byť tak isto schválený v Marrákeši a  17.12.2018 odobrený v OSN. Jediné USA sa k tomuto paktu nepripojili.
Centrálnym bodom tohto opäť akože nezáväzného paktu je „spravodlivé“ prerozdeľovanie tzv. utečencov medzi štátmi spoločenstva. A tu sa hovorí dokonca o „Resettlement“ teda o presídľovaní tzv. utečencov do štátov, ktoré zabezpečia tzv. utečencom vhodné podmienky. V realite budú vyspelé štáty na ich vlastné náklady odoberať tzv. utečencov z iných krajín, napr. Turecka, hoci sú tam už v bezpečí. Nemecko to už praktizuje. Títo importovaní utečenci budú mať potom v krajine destinácie tie isté práva ako domáce obyvateľstvo a otvorí sa im bezplatne kompletne celý sociálny systém a systém zdravotníctva. Samozrejme budú mať aj nárok na zlúčenie rodín.
Nie je prekvapením, že tak ako v pakte o migrácii, tak aj v pakte o utečencoch sa opätovne dokumentujú len práva utečencov a pre domáce obyvateľstvo  zostávajú v tomto „diele“ len povinnosti. Otázka na slniečkarov: Toto nie je diskriminácia a rasizmus voči nám?
Obsahom tohto paktu je aj tzv. „Programme of action“ ktorý definuje rôzne opatrenia na podporu utečencov, ako napr. uľahčenie prístupu na pracovný trh uznaním kvalifikácie utečencov. V praxi by to znamenalo, že napr. „automechanik“ z Afganistanu bude „opravovať“ vysoko technické automobily s technológiou, o ktorej on ani nesníval. Alebo Vás bude „operovať“ chirurg napr. z Etiópie alebo zo Somálska, ktorému naša vysoko technická vybavenosť a vedomosti musia pripadať ako Science Fiction.
No podstatné je to, že programom paktu je zase len to stále sa opakujúce prerozdeľovanie tzv. utečencov, tento krát „obohatené“ o presídľovanie. UNO, Brusel a Berlín sa tohto cieľa nikdy nevzdajú a budú ho pretláčať zakiaľ budú pri moci a nedosiahnu ich cieľ – zničenie štátov a národov Európy a ich náhradu „novou šľachtou“.
A v tomto kontexte je oprávnená otázka, ako sa zachová naša vláda vo vzťahu k tomuto ďalšiemu globálnemu paktu. Zodpovedne a odmietne ho ako ten prvý alebo ho poslušne a po tichu odsúhlasí, ako by to realizoval náš minister v demisii Lajčák?
 
Vilibald Kičin
 
Príspevok Globálny pakt o utečencoch alebo ďalšia pasca pre Európu zobrazený najskôr Hlavné správy.