Peking 13. augusta 2017 (HSP/Foto: Screenshot Global Times)
 
Čínske štátne noviny Global Times vyzvali Peking k neutralite v prípadnom konflikte medzi KĽDR a USA, uvádza 11. augusta Agence France-Presse
Strana novín Global Times

Výzva k neutralite sa objavila bez ohľadu na existenciu obojstrannej obrannej zmluvy medzi Čínou a KĽDR (alebo len kvôli tomu, aby sa o existencii tejto zmluvy dalo svetu vedieť – srspol.sk). „V súčasnosti Peking nemôže ovplyvniť Pchjongjang. So svojím postojom musíme oboznámiť všetky strany konfliktu a ukázať, že Čína bude brániť svoje záujmy tvrdou rukou,“ konštatuje čínsky titul.
„Čína by mala dať jasne najavo, že ak KĽDR začne odpaľovať rakety, ktoré budú ohrozovať USA, a pritom narazí na odpoveď Washingtonu, tak Peking zostane voči tomu neutrálny“, dodávajú noviny. „Ak sa USA a Južná Kórea pokúsia zvrhnúť režim v Pchjongjangu, tak Peking tomu zabráni,“ dodávajú čínske noviny.
Pripomeňme si, že list Global Times je v štrukturovanej podriadenosti novín Nová Čína, ktoré je oficiálnym titulom komunistickej strany, preto spravidla zverejňuje oficiálnu pozíciu Pekingu.
Podľa regnum.ru, srspol.sk

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.