Washington 25. októbra 2017 (HSP/sputnik/Foto: TASR/AP- David J. Phillip, File)

Americká herečka Heather Lindová obvinila bývalého amerického prezidenta Georgea Busha st., ktorý je na invalidnom vozíku, zo sexuálneho obťažovania, ktoré sa údajne odohralo pred štyrmi rokmi počas fotenia, ktoré sa týkalo premiéry seriálu Turn: Washington’s Spies
Na snímke George H.W. Bush

“Nepodal mi ruku. On sedel na kolieskovom kresle a dotýkal sa ma zozadu, jeho žena Barbara Bushová pritom stála vedľa. Rozprával mi sprostý vtip. Potom, keď nás začali fotiť, znovu sa ma dotýkal. Barbara krútila očami, akoby hovorila: „Hlavne nie znovu,” prehlásila herečka na Instagrame.

Lindová tiež uviedla, že bývalý prezident využil svoju pozíciu proti nej a „mnohým ďalším ženám”, namiesto toho, aby bol užitočný pre spoločnosť a slúžil ako symbol demokracie.
„Čo ma utešuje, je to, že ja tiež môžem využiť svoju silu, ktorá sa nie tak silne líši od sily prezidenta. Ja môžem byť symbolom svojej demokracie. Ja môžem odmietnuť nazývať ho prezidentom a poukázať na ďalšie zneužívanie moci. Som vďačná iným ženám za chrabrosť, keď vypovedali o svojich prípadoch obťažovania,” napísala Lindová.
Po niekoľkých hodinách od publikácie herečka post zmazala bez objasnenia dovodov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.