Moskva, 21. septembra 2017 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)

Prezident Akadémie geopolitických vied, generálplukovník Leonid Ivašov pre médiá vyhlásil, že Spojené štáty pripravujú kybernetický útok voči Rusku už na začiatku budúceho roka – pred prezidentskými voľbami, ktoré sa uskutočnia v marci 2018
Generálplukovník Leonid Ivašov: „Spojené štáty pripravujú kybernetický útok voči Rusku pred prezidentskými voľbami v marci 2018“

Leonid Ivašov prízvukoval, že sa USA snažia zamaskovať tieto prípravy: „Útok sa pripravuje na Rusko a celý tento žabo-myší hluk okolo Severnej Kórey je iba maskovanie, odvádzanie pozornosti, predstieranie.“ Udalosti 12. mája ruský expert označil za „skúšobný úder“ – vtedy milióny počítačov po celom svete napadol vírus WannaCry. Uviedol, že sa USA snažia zaoberať telefonickými diverziami spojenými s telefonickým terorizmom a falošnými oznamami o podmínovaní civilných objektov.
Ruské médiá v tejto súvislosti pripomínajú, že USA už dávnejšie vedú skutočnú vojnu proti tým ruským odborníkom, ktorí práve pracujú na tom, aby sa dalo odraziť útoky hackerov a tajných služieb. Príkladom majú byť útoky na ruského programátora a podnikateľa Jevgenija Kasperského. Protivírusové programy laboratória Kasperského prednedávnom zakázali v USA.
Jevgenij Kasperský sa už viackrát vyjadril, že Rusko dokáže odraziť kybernetické útoky USA a iného nepriateľa. Rusko je v súčasnosti v prvej svetovej päťke najsilnejších kybernetických armád.  Moskva v r. 2014 vytvorila vojská informačných operácií, ktorí bezprostredne podliehajú veleniu ministerstva obrany. Špecializujú sa na obrane pred rôznymi druhmi kybernetických útokov.
Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.