Bratislava 14. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Novým generálnym sekretárom Rady európskych biskupských konferencií (CCEE) sa stal slovenský kňaz Martin Michalíček. Rozhodli o tom predsedovia európskych biskupských konferencií, ktorí sa zišli na svojom plenárnom zasadnutí v poľskom meste Poznaň. Michalíčka zvolili na päťročné funkčné obdobie. TASR o tom informoval Michal Lipiak z Konferencie biskupov Slovenska.

Na snímke plenárne zasadnutie Rady európskych biskupských konferencií (CCEE)

“Rada európskych biskupských konferencií vznikla v roku 1971 a aktuálne spája všetkých 33 predsedov episkopátov európskych krajín, ako aj hierarchov, ktorí sú jedinými ordinármi v krajinách, kde nie sú biskupské konferencie,” poznamenal Lipiak.
Od roku 2016 je predsedom kardinál Angelo Bagnasco a podpredsedami sú kardinál Vincent Nichols a arcibiskup Stanislaw Gadecki.
Michalíček sa narodil 18. augusta 1974, vysvätený za kňaza pre Nitriansku diecézu bol v roku 1999. Filozofické a teologické štúdiá absolvoval v Nitre, v rokoch 1993 – 1995 študoval na univerzite v Salzburgu. V roku 2005 dosiahol licenciát z katechetiky na Pápežskej saleziánskej univerzite v Ríme a následne doktorát z katechetiky na Univerzite Komenského v Bratislave. Od roku 2007 vyučuje v kňazskom seminári v Nitre. V období od roku 2008 do 2017 bol riaditeľom Diecézneho katechetického úradu v Nitre a od roku 2015 riaditeľom Biskupského úradu v Nitre. Od tohto roku bol zároveň aj generálnym vicesekretárom CCEE.
 
Príspevok Generálnym sekretárom Rady európskych biskupských konferencií sa stal Martin Michalíček zobrazený najskôr Hlavné správy.