Kyjev, Moskva 12. októbra 2018 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)
 
Generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko obvinil poslankyňu ruského parlamentu a bývalú prokurátorku Krymu Natáliu Poklonskaju z vlastizrady a vojenských zločinov. Prízvukoval, že „sa snažila porušiť teritoriálnu celistvosť a nezávislosť Ukrajiny.“ Natália Poklonskaja jeho výroky označila za smiešne, podčiarkla, že je amatér, ktorý nepozná ani zákony Ukrajiny. Upozornila, že sa nebojí vyhrážok

Na snímke Natália Poklonskaja

„Generálny prokurátor Ukrajiny, aj keď dokonca nejaký čas strávil vo väzení, nestihol preštudovať základy Trestného zákonníka Ukrajiny vrátane časti „Vojenské zločiny“. Poradila by som pánovi Lucenkovi, aby si preštudoval ukrajinské zákony i znaky a podstatu zločinov uvedených v článku 438 Trestného zákonníka Ukrajiny, keďže sa ma snaží obviniť z vojenských zločinov a pod. Ale sám presne nevie, čo to je. Nech kompetentní a skúsení zamestnanci Generálnej prokuratúry Ukrajiny poučia generálneho prokurátora krajiny základom trestného práva. Je to totálny amatér,“ prízvukovala Natália Poklonskaja.
„Podobné hlúpe vyhlásenie a ďalšie nezákonné obvinenie je banálny pokus ma zastrašiť. Zbytočne. Minulý týždeň som bola na Donbase a priviezla som odtiaľ desiatky detí, ktoré potrebovali súrnu odbornú zdravotnícku pomoc, budeme ich liečiť. Ani raz som si nevšimla, žeby sa generálny prokurátor Ukrajiny pokúsil pomocť deťom a obhajovať ich práva. A tie vojenské zločiny, z ktorých sa Lucenkol pokúsil ma obviniť, spáchalo súčasné vedenie Ukrajiny, ktoré pokračuje v likvidácii vlastného národa a predtým prekvitajúcej Ukrajiny,“ zdôraznila Natália Poklonskaja.
„Snažím sa poskytovať pomoc tým, koho podobní „prokurátori“ jednoducho vyškrtali zo života. Ale aj oni by sa mali poriadne zamyslieť nad svojou budúcnosťou. To sú všetko obyčajné bábky a na ich miesto prídu ďalšie bábky, ktoré ich odstrčia alebo zlikvidujú. A čo sa týka mňa… Ako som pomáhala deťom, tak im budem pomáhať aj naďalej,“ uviedla v závere svojho vyhlásenia pre novinárov Natália Poklonskaja.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Generálny prokurátor Ukrajiny obvinil Poklonskaju z vlastizrady. Poslankyňa ho označila za amatéra zobrazený najskôr Hlavné správy.