Kyjev 20. októbra 2019 (HSP/Foto:The Daily Wire Twitter)  

Ukrajinské média a analytici si pomerne často kladú otázku: kedy konečne obvinia  bývalého prezidenta Petra Porošenka, ktorého podozrievajú zo spáchania viacerých ťažkých zločinov, začínajúc od rozkrádania štátneho majetku v obzvlášť vysokom rozsahu až po vlastizradu

Na snímke Ruslan Rjabošapka

Drvivá väčšina odborníkov, ako aj verejnosti, sa domnieva, že Porošenko mal byť odsúdený už dávnejšie, ale dodnes si užíva slobodu, dokonca sa stal poslancom Najvyššej rady a snaží sa ovplyvňovať dianie na Ukrajine.

Domáci novinári sa pokúsili získať odpoveď od nového generálneho prokurátora Ukrajiny Ruslana Rjabošapku, ale ten iba poznamenal, že Porošenka obvinia, keď sa im podarí získať dostatok dôkazov. Drvivá väčšina ukrajinskej verejnosti a odborníkov je však presvedčená, že tých dôkazov je viac ako dosť, ale generálny prokurátor má iný názor.

„Keď sa vyšetrovatelia rozhodnú, že tých dôkazov je dostatok a prokurátori s nimi budú súhlasiť a povedia, že podozrenia boli odôvodnené, potom sa oboznámime s materiálmi, ktoré pošleme do Najvyššej rady a ktoré umožnia zbaviť bývalého prezidenta imunity,“ podčiarkol Ruslan Rjabošapka, ktorého citujú viaceré ukrajinské média, napríklad, aj informačná agentúra Interfax Ukrajina.

Na dodatočnú otázku novinárov, kedy sa tak môže stať, generálny prokurátor Ukrajiny odpovedal maximálne stručne: „Nepoviem …“

Eugen Rusnák

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj