Bratislava 3. augusta 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-dpa via AP)
 
Redaktorka Denníka N ešte vo štvrtok (2.8.) večer o 20.45 h adresovala email tlačovému oddeleniu Generálnej prokuratúry (GP) SR a Úradu špeciálnej prokuratúry v ktorom uvádza, že Denník N je pripravený poskytnúť orgánom činným v trestnom konaní ešte podrobnejšie informácie, ako zverejnili, aj s menami svedkov, ktoré v článku uviedli len v skrátenej podobe.

Na snímke Trinh Xuan Thanh

Dnes ráno bola redaktorka kontaktovaná prvým námestníkom generálneho prokurátora, pričom uviedla, že chce podať trestné oznámenie.
Výsluch oznamovateľky sa uskutoční dnes, pričom výsledky výsluchu nebudú medializované a bude postupované podľa zákona.
Článok Denníka N s názvom Ako Kaliňák pristavil lietadlo pre únoscov z Vietnamu napísala Monika Tódová. Ministerstvo vnútra označilo článok za úplný nezmysel s tým, že obsahuje samé výmysly a klamstvá a ide o čisté sci-fi autorky.
Rezort vnútra nevie posúdiť či autorka článku úmyselne klame a zavádza verejnosť, alebo bola iba zneužitá inou osobou na publikovanie nezmyslov. MV SR odmieta špekulovať, ktorá verzia je pravdepodobnejšia (viac TU).

Záber z článku

“Za roky som si naozaj zvykol na klamlivé a zavádzajúce články, toto je ale mimoriadna obludnosť. Sú to vymyslené veci a snaha pošpiniť Slovensko, zatiahnuť ho do tejto veci, v ktorej nefiguruje a nijako sa na tom nepodieľalo,” reagoval na článok Tódovej bývalý minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD).
Policajtov, ktorí mali vypovedať o priebehu únosu, označil Kaliňák za imaginárnych. “To sa proste nestalo. Mnoho veci vyvrátil aj samotný šéf protokolu Radovan Čulák. Tento článok rozbije aj nemecká policajná správa. Žiaden takýto človek na palube vládneho špeciálu nebol. Nebol tam nikto zranený či spútaný. To nie je pravda,” vyhlásil exminister s tým, že nerozumie, ako mohol byť článok napísaný tak vzdialene od reality. “Nestál som pred hotelom Bôrik, netelefonoval som,” tvrdí Kaliňák.
Nemecká strana podľa Kaliňáka vypočula všetkých ľudí a dala stanovisko, že Slovensko do toho nie je zapletené, ale mohlo byť oklamané (viac TU).
Generálna prokuratúra SR sa nebude v žiadnom prípade podieľať na očividnom politizovaní celej veci, pokiaľ nebudú preverené skutočnosti uvedené pri podaní trestného oznámenia.
TASR informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.
 
Príspevok Generálna prokuratúra vypočuje oznamovateľku podrobnejších informácií o únose Vietnamca zobrazený najskôr Hlavné správy.