Generálna prokuratúra: Vyhlásenie Ľuboša Kosíka obsahuje relevantné informácie k trestným veciam

Generálna prokuratúra: Vyhlásenie Ľuboša Kosíka obsahuje relevantné informácie k trestným veciam

Bratislava 11. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-MV SR)

Generálna prokuratúra Slovenskej republiky (GP SR) zaznamenala vyhlásenie Ľuboša K., ktoré bolo publikované v denníku Sme. Tieto informácie posúdi a rozhodne o ich využiteľnosti na účely trestného konania. Pre TASR to uviedla hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.
Na snímke Ľuboš Kosík

“Vyhlásenie obsahuje relevantné skutočnosti a informácie k trestným veciam,” povedala Predajňová.
Generálna prokuratúra SR tvrdí, že “v rámci svojej pôsobnosti a právomoci, ako aj na základe medializovaných informácií poskytnutých Ľubošom K., uskutoční zákonné opatrenia v rozsahu dosiahnutia spravodlivosti a vyvodenia trestnoprávnej zodpovednosti voči konkrétnym osobám”.
Bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľuboš K. tvrdil, že únos Michala Kováča ml. riadil osobne vtedajší šéf SIS Ivan Lexa. “Všetko bolo riadené Ivanom Lexom. Vedel o každom kroku príslušníkov SIS počas únosu,” uviedol Ľuboš K. vo vyhlásení, zverejnenom v denníku Sme. Akciu podľa jeho slov zo služobného auta v blízkosti kontroloval vtedajší námestník tajnej služby Jaroslav Svěchota. Lexa podľa Ľuboša K. dával rozkazy zo svojej kancelárie. Ľuboš K. o kauze chce vypovedať.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Komentujte :)