Moskva 23. mája 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Steven Governo)
 

Zástupcovia ruského Centra pre prímerie znepriatelených strán a sýrski vojaci objavili v oslobodenej východnej časti provincie Homs sklady zbraní, vyrobených v členských štátoch NATO.

Ilustračné foto

„Nachádzame sa v obci Zaa-Faran, provincie Homs, na kontrolnom pozorovacom stanovišti teroristickej skupiny Džabhat an-Nusrá. Môžete tu vidieť veľké množstvo respirátorov, zbraní zahraničnej výroby, predovšetkým protitankové riadené rakety TOW-2,” povedal zástupca Centra plukovník Andrej Nekipelov.
Libanonský brigádny generál vo výslužbe Amin Hteit povedal Sputniku, že „v skladoch bolo objavených mnoho zariadení spojeného s chemickými útokmi. To svedčí o tom, že prípad s chemickým útokom v Sýrii bol pripravený krajinami NATO, k tomu bolo dodané ozbrojencom všetko potrebné. Krajiny NATO, predovšetkým USA, organizujú také provokácie, aby mohli v budúcnosti obviňovať sýrsku vládu.”
Generál dodal, že „krajiny NATO dodávali zbrane teroristom, ďalší dôkaz tejto skutočnosti sme videli v skladoch v Homse. Americkí a francúzski vojaci sa nezákonne nachádzajú na sýrskom území. NATO bolo založené ako obranný blok, ale dnes sa z nej stala agresívna organizácia.”
 

Príspevok Generál: Zbrane NATO v Homse svedčia o príprave chemických útokov zobrazený najskôr Hlavné správy.