Bratislava 31. júla 2018 (HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)
 
Vo včerajšom oficiálnom stanovisku prezidentského kandidáta Róberta Šveca o prípadnom návrate expremiéra Vladimíra Mečiara do politiky Švec spomenul aj slová opozičného poslanca Ľubomíra Galka (SaS), že Mečiar patrí do basy a nie späť do politiky. Švec napísal, že Galko k svojmu tvrdeniu mohol pridať aj skutočnosti, pre ktoré by mal byť podľa neho Mečiar za mrežami. Na to opäť Galko zareagoval a vyvrátil zároveň fámy o tom, že v Kauflande pred začiatkom politickej kariéry robil brigádnika

Na snímke podpredseda SaS Ľubomír Galko

“Je veľká škoda, že Galko neuviedol dôvody, ktoré ho vedú k takémuto konštatovaniu, ale jedna vec je historická realita, ktorú Mečiarovi nevezme nikto. Vďaka Vladimírovi Mečiarovi dnes žijeme v druhej Slovenskej republike. Nebyť jeho a jeho spolupracovníkov, dnes by bolo Slovensko iba zemepisným pojmom podobne, ako je ním dnes Morava alebo Sliezsko,” uviedl, Sˇvec v stanovsku, ktoré publikoval aj na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti.
“Pánovi Galkovi odporúčam, ak má poznatky a dôkazy o kriminálnej minulosti Vladimíra Mečiara, aby podal podnet na príslušné orgány a ak ich nemá, nech pekne v tichosti šúcha nohami, pretože nebyť Vladimíra Mečiara, Galko by ešte aj dnes dokladal tovar ako brigádnik v Kauflande a nebol by ústavným činiteľom v štáte, ktorý obnovoval aj Vladimír Mečiar.”
V komentári na jeho slová zareagoval Ľubomír Galko: “Pán Švec má pravdu v tom, že ak by nebolo takých politikov, ako bol Mečiar, Slota, Fico, Dzurinda a im podobní, necítil by som potrebu do politiky ísť, takže by som v nej naozaj nebol. V ostatnom píše hlúposti, brigádnika ani dokladača som v Kauflande nikdy nerobil, bol som tam určitý čas riaditeľom hypermarketu. Moje CV je voľne prístupné, pán Švec si ho môže doštudovať.”
K tomu Galko dodal, že Švec by sa nemal vyjadrovať s dešpektom o žiadnych brigádnikoch ani dokladačoch tovaru. “Sú to ľudia, živiaci sa poctivou prácou a často prospešnejšou ako mnohí politológovia. Bolo by vhodné, ak by aj pán Švec zverejnil svoje profesionálne CV. Videli by sme, kde vlastne doteraz pracoval, resp. pracuje a teda, či doteraz bol väčšíim prínosom pre našu vlasť ako tí brigádnici a dokladači tovaru.”
 

 
Príspevok Galko v reakcii na Šveca: “Brigádnika ani dokladača som v Kauflande nikdy nerobil, bol som tam určitý čas riaditeľom” zobrazený najskôr Hlavné správy.