Demänovská Dolina 5. októbra 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)

Atmosféra na sobotňajšom nominačnom kongrese Slobody a Solidarity (SaS) v Demänovskej Doline bola podľa predsedníčky poslaneckého klubu strany Natálie Blahovej napätá. Povedala to pre médiá počas hlasovania o kandidačnej listine do budúcoročných parlamentných volieb. Podpredseda strany Ľubomír Galko považuje Sulíkov návrh kandidátky za deštrukciu strany

Na snímke Ľubomír Galko

„V mnohých očiach bolo sklamanie… Nálady boli veľmi rôzne,“ dodala Blahová.

Podľa predsedníčky poslaneckého klubu nie je príjemné, keď sa kandidačná listina rieši na takomto veľkom fóre. „Mám názor, že takúto závažnú vec mala riešiť republiková rada. Lepšie sa dokáže dohodnúť 13 členov, ktorí sú zástupcami všetkých 218 členov, ako riešiť v 200-člennom auditóriu, kto a akým spôsobom bude na kandidačnej listine,“ uviedla.

Sobotňajší nominačný kongres SaS mal rozhodovať o piatich návrhoch kandidátok do volieb, štyri z nich počas rokovania navrhovatelia stiahli. „Zdôvodnenie bolo hlavne také, že táto kompetencia patrí republikovej rade. Tam by mala zostať a tam by sa mala kandidačná listina schvaľovať. V hre zostala jediná kandidačná listina, a to pána Sulíka, na ktorej nie je nikto z Demokratického jadra SaS,“ dodala Blahová.

Na programe kongresu bol tiež bod o vylúčení Blahovej zo strany. Ten Blahová vníma ako signifikantný tomu, čo sa deje v SaS.

Podpredseda strany Ľubomír Galko považuje Sulíkov návrh kandidátky za deštrukciu strany.

„Táto kandidátka je kandidátka deštrukcie a rozkladu SaS. Toto je kandidátka, ktorá nasmeruje SaS mimo parlamentu,“ zdôraznil po rokovaní. Za nonsens označil aj to, že v Sulíkovom návrhu ostalo niekoľko voľných miest, predsedovu kandidátku vníma ako nekompletnú a slabú. Poukázal aj na to, že priamo na kongrese sa niekoľkí ľudia vzdali kandidatúry.

Na otázku, či majú jeho kolegovia z platformy plán do budúcna, odpovedal tým, že stanovisko o svojej ďalšej politickej budúcnosti zaujmú počas niekoľkých dní.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj