Bratislava 29. novembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Poslanec Národnej rady Ľubomír Galko (SaS) komentoval na sociálnej sieti stredajšie slová expremiéra Roberta Fica po rokovaní vlády, na ktorom podľa neho Fico neoprávnene kritizoval vládu Ivety Radičovej a aj jeho odpočúvacie kauzy. Prišlo aj na porovnania

Na snímke poslanec a podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko

“Konštatujem, že obyvateľ Bašternákovho bytu sa včera evidentne zasa opustil a zrejme to opäť prehnal s kokaínom a whisky a po dlhej dobe si zasa vzal do úst Radičovej vládu a špeciálne aj moje meno.”
Galko počastoval Fica infektívami a dodal, že “nevystrčí von ani len nos bez ochranky na ktorú, mimochodom, nemá žiaden morálny ani právny nárok, ak si odmyslíme, že by si pred ním zrejme ľudia jeden za druhým odpľúvali, ak by sa odvážil ísť von sám zasa včera vyskakoval a blúznil a útočil – na mňa, na SaS, na OĽaNO, na novinárov, na Radičovej vládu.”
Galko uviedol, že vláda Ivety Radičovej, v ktorej bol ministrom obrany a pripísal si na konto niekoľko škandálov, fungovala rok a pol sedem rokov dozadu a bola oproti “zlodejským spolkom” Fica niečo ako “Panna Orleánska voči Al Caponemu”.
“Tento zloduch na tlačovej besede zasa prskal a havkal ako jedovitý oriešok len preto, že sme si my v opozícii dovolili povedať, že podpredseda Smeru-SD a najznámejší grafológ Peter Kažimír ani náhodou nepatrí do kresla guvernéra apolitickej NBS,” vyhlásil
“Pozitívne však je, že okrem, myslím, dvoch portálov – HN, ktoré mu venovali krátky článok a Denníku N, ktorý mu venoval len krátku správu v minúte dňa ho všetky ostatné médiá odignorovali,” konštatoval Galko.
Poslanec hnutia SaS takto zareagoval na Ficove slová pred novinármi, že opozičné strany OĽaNO a SaS sú stranami darebákov.
Podľa Fica opozičná kritika kandidatúry Petra Kažimíra na guvernéra NBS nemá žiadne opodstatnenie.
“Už nebudem počúvať od ľudí ako je pán Galko, ktorý odpočúval všetkých a je zaujímavé, že vám to nevadí,“ povedal Fico
Dodal, že ide o ľudí, ktorí sú pripravení ohrozovať slobody a práva.
“Vám nevadí, že tu chodia poslanci, ktorí cez asistentov pozerali na účty ústavných činiteľov. Vám nevadí, že sú tu ľudia, ktorí keď sa dostali do funkcie, tak prvé čo urobili, bolo, že niečo ukradli. Spomeňme si na kauzu okolo pani Radičovej, túto partiu darebákov a podvodníkov nebudem rešpektovať, nebudeme si už dávať servítky pred ústa. My sa od takejto partie amatérov nebudeme nechávať urážať,” uviedol Fico.
 

 
Príspevok Galko porovnával: “Radičovej vláda bola oproti Ficovým ako Panna Orleánska voči Al Caponemu” zobrazený najskôr Hlavné správy.