Bratislava 19. októbra 2017 (HSP/Foto: TASR- Jakub Kotian)

Títo smerácki zlodeji sa tak strašne boja, že pôjdu do basy, že sa neštítia žiadnej žumpy – vyhlásil Galko. Blaha sa pritom pustil do Lipšica, označil ho za úbožiaka
Na snímke podpredseda SaS a exminister obrany Ľubomír Galko

Poslanci strany Smer-SD vyzvali Daniela Lipšica, ktorý minulý rok na jeseň zrazil a zabil dôchodcu na prechode pre chodcov, aby si žiadal od ministerky spravodlivosti Lucii Žitňanskej vyšší trest . Blaha nešetril kritikou na adresu Lipšica, podpredseda liberálov Ľubomír Galko sa ho zastal, a naopak sa pustil práve do ”smeráckych” poslancov.
Poslanci najsilnejšej strany Smer- SD vyzvali Daniela Lipšica o to, aby žiadal od ministerky spravodlivosti Lucii Žitňanskej vyšší trest za zrazenie dôchodcu na prechode pre chodcov, ktorý sa stal pre dôchodcu osudným.
„Dnes pre seba nepýta basu, ale ako posledný úbožiak sa vyhovára na to, že za svoju smrť si mohol sám chodec. Na priechode! Dnes sme Lipšica vyzvali, nech je chlap a žiada basu aj pre seba. Ale vieme, že nie je (chlap) a nemôže byť: je to len taký zbabelý chlapček, ktorý rozbil okno a kričí, že za to môže okno. Desí ma ten dvojaký meter. Ak na priechode zrazíte niekoho vy, tak vás bude Lipšic posielať do basy. Ak vás na priechode zrazí Lipšic, tak je to vaša vina,“ reagoval na celú výzvu poslanec Smeru Ľuboš Blaha na sociálnej sieti.
Blaha sa venoval Lipšicovi a jeho trestu vo viacerých príspevkoch. Do bývalého poslanca sa pustil aj nasledujúci deň po spomínanom prvom komentári.
„Lipšic zrazil chodca na priechode pre chodcov pri prekročení rýchlosti, ale dostal len podmienku a dnes zvoláva tlačovky a útočí na všetkých naokolo. Pritom ten istý Lipšic ako minister posielal do basy všetkých, čo zrazili ľudí na priechode,“ dodal Blaha.
K tlačovej konferencii, ktorú zvolali poslanci strany Smer-SD, sa vyjadril podpredseda strany Sloboda a Solidarita Ľubomír Galko viac menej nepriamo: “Títo smerácki zlodeji sa tak strašne boja, že pôjdu do basy, že sa neštítia žiadnej žumpy. A to, že na takejto tlačovke stojí v ich čele Martin Glváč a vedľa neho stojí Blaha, je symptomatické.”
V závere vyjadril podporu pre Daniela Lipšica, taktiež dodal že verí, že sa Lipšic čoskoro vráti na politickú scénu.
„Vedeli, že ma opozícia ide opätovne navrhnúť do komisie na kontrolu odposluchov. Poriadne musia mať za ušami. Daniel Lipšic, máš moju podporu a pevne verím, že sa čoskoro vrátiš a spoločne nastolíme po najbližších voľbách právo a spravodlivosť,“ uzavrel.
Samuel Poništ