Bratislava 27. januára 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Poslanec Ľubomír Galko (SaS) vo svojom aktuálnom statuse na sociálnej sieti reagoval na poslanca Smeru-SD Juraja Blanára, ktorý sa včera vyjadril ku kandidátke Zuzane Čaputovej. Galko opísal Blanára ako homofóba, pozemkového podvodníka a úbožiaka

Na snímke opozičný poslanec NR SR Ľubomír Galko (SaS)

“Ten čo má fóbiu z registrovaných partnerstiev je stredoveký homofób. Ten, čo sa nemorálne na základe politických konexií nabaľuje na pozemkoch je pozemkový podvodník. Ten, čo sa navonok tvári ako rodinne založený slušný človek a pritom používa podpásovky voči ženám je bezcharakterný úbožiak,” píše Galko.
“No a keď skrížite troch vyššie menovaných, vznikne vám z toho Blanár,” dodáva.
Galko svojim statusom reaguje na Blanára, ktorý včera vyjadril negatívny postoj k hodnotám Zuzany Čaputovej, ktorú už aj strana SaS podporuje v nadchádzajúcich prezidentských voľbách.
“Čo ponúka Čaputová? Adopcie detí homosexuálmi, registrované partnerstvá, potraty… Tak toto sú hodnoty Zuzany Čaputovej?!” Upozornil v príspevku na sociálnej sieti Blanár.
“Jej liberálny pohľad na vec nie je len proti prirodzenosti, ale ide aj o pošliapavanie tradičnej slovenskej rodiny a manželstva, otca a matky. Odmietam takúto ideológiu, ktorá bude viesť k rozvratu našej spoločnosti a nasmerovaní na čisto neviazaný liberálny a teda neprirodzený smer” (viac v článku).
 

 
Príspevok Galko bráni Čaputovú: Blanár je spojením stredovekého homofóba, pozemkového podvodníka a úbožiaka zobrazený najskôr Hlavné správy.