Mníchov/Bratislava 16. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Minister obrany SR Peter Gajdoš sa v piatok zúčastňuje na 55. ročníku prestížnej Mníchovskej bezpečnostnej konferencie, ktorá je v oblasti obrany a bezpečnosti jedným z najvýznamnejších medzinárodných fór.
Na snímke minister obrany SR Peter Gajdoš

“Bezpečnostné prostredie sa neustále mení a každý deň prináša nové hrozby, ktoré môžu eskalovať až do ozbrojených konfliktov. Mníchovská bezpečnostná konferencia ponúka priestor na konštruktívne dialógy, ktoré prispievajú k prevencii vzniku potenciálnych, resp. k riešeniu existujúcich krízových situácií. Slovensko je aktívnym prispievateľom k bezpečnosti Európy a stabilizácii viacerých regiónov vo svete, čo z nás aj na tejto konferencii robí stabilného a rešpektovaného partnera nielen v rámci OSN a Európskej únie, ale aj NATO,” konštatoval v tejto súvislosti Gajdoš.
V rámci oficiálneho programu sa Gajdoš v stredu stretne aj s európskou komisárkou pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a malé a stredné podniky Elžbietou Bieňkowskou.
Témou ich rozhovoru budú aktuálne iniciatívy Európskej komisie v oblasti podpory rozvoja európskej obrannej priemyselnej základne prostredníctvom Európskeho obranného fondu, ako aj možnosť jeho využitia v rámci úspešného slovenského projektu PESCO “EuroArtillery”.
Slovenský minister bude mať zároveň možnosť diskutovať o aktuálnych otázkach obrany a bezpečnosti aj s ostatnými významnými aktérmi súčasného svetového diania, vrátane generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa, generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga, generálneho tajomníka OBSE Thomasa Gremingera, premiérky Spojeného kráľovstva Theresy Mayovej, ministra obrany USA Jamesa Mattisa a ďalších rezortných kolegov v rámci NATO a EÚ.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.