Bratislava 25. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) tvrdí, že armádne projekty vytvoria viac ako 800 pracovných miest

Na snímke Peter Gajdoš

Modernizačné armádne projekty vytvoria na Slovensku stovky pracovných miest. Tvrdí to minister obrany Peter Gajdoš (SNS), ktorý tiež doplnil, že celkovo by mali projekty priniesť na Slovensko viac ako 800 miest. Podľa ministra pôjde o úplne nové pracovné pozície, ktoré prinesie napríklad projekt transportérov 8×8 s označením Vydra, ktoré by sa mali vyrábať priamo na území Slovenskej republiky.
“V prípade realizovania projektu transportérov a ďalších modernizačných projektov, na ktorých pracujeme, by malo vzniknúť až viac ako 800 pracovných miest v domácom zbrojárskom priemysle,” povedal Gajdoš.
Aj projekt menších vozidiel 4×4, ktorý nedávno rezort predložil do medzirezortného pripomienkového konania obsahuje zámer o zapojení domáceho zbrojného priemyslu. Akým konkrétnym spôsobom, respektíve či aj tento projekt vytvorí ďalšie pracovné miesta rezort v dokumente nespresnil.
 
 
Príspevok Gajdoš: Vydra 8×8 sa bude vyrábať na Slovensku. Tento a podobné projekty majú vytvoriť stovky nových pracovných miest zobrazený najskôr Hlavné správy.