Gáborík zrejme nestihne začiatok prípravného kempu LA Kings

Los Angeles 22. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Darryl Dyck/The Canadian Press via AP)

Marián Gáborík sa zranil na vlaňajšom Svetovom pohári 
Slovenský hokejista Marián Gáborík pravdepodobne nestihne v dôsledku rekonvalescencie po zranení kolena začiatok prípravného kempu Los Angeles Kings pred novým ročníkom zámorskej NHL.
Na snímke slovenský útočník LA Kings Marián Gáborík

Tridsaťpäťročný Slovák podstúpil v apríli procedúru, ktorej cieľom bolo odstrániť chronické problémy s ľavým kolenom. Gáborík sa zranil na vlaňajšom Svetovom pohári a vynechal 21 zápasov základnej časti. Ani po návrate sa nedokázal dostať do solídnej formy, v 56 zápasoch dosiahol 10 gólov a 11 asistencií, niekoľko duelov sledoval z tribúny v pozícii náhradníka.
“Jeho stav sa zlepšuje. Stále má určité problémy pri zdvíhaní a so silou. Je možné, že ho v prípravnom kempe neuvidíme v plnej sile, ale je to človek, ktorý trénuje na vysokej úrovni a ukázal vôľu zostať v Los Angeles. Dúfame, že sa vráti späť na úroveň zo Svetového pohára a začiatku predchádzajúceho ročníka,” citovala televízia TSN generálneho manažéra Kings Roba Blakea. Gáborík má s klubom ešte štyri roky platný kontrakt, v priemere zarobí 4,875 milióna amerických dolárov.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.