Gaborčáková vidí riziká rozpočtu pri sociálnych službách

Bratislava 7. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto: Soňa Gaborčáková Facebook)

Poslanci pokračujú v rokovaní o návrhu štátneho rozpočtu na budúci rok. Po skončení Hodiny otázok sa do diskusie zapojí ešte deväť zákonodarcov, ktorí sa prihlásili ústne. Ich vystúpenie v pléne však podľa rokovacieho poriadku nemôže byť dlhšie ako 10 minút.
Na snímke Soňa Gaborčáková

Poslankyňa Soňa Gaborčáková (OĽaNO) vidí pre budúci rok riziko v rozpočte najmä v oblasti poskytovania dávok v hmotnej núdzi a v oblasti sociálnych služieb. “Začína sa nám cykliť chudoba u maloletých detí. Bolo by vhodné, keby sme začali riešiť veci systémovo. Dávky v hmotnej núdzi to nevyriešia. Je to potrebné urobiť prostredníctvom iných nástrojov,” myslí si Gaborčáková.
Upozornila tiež na starnutie populácie. “Populácia starne a máme silné ročníky ľudí nad 80 rokov. Odporúčala som, aby sa pozrelo ministerstvo práce na to, ako sa riešia ambulantné služby. Chudoba aj starnutie obyvateľstva vyžadujú systémové riešenia a z môjho pohľadu nie sú podchytené,” skonštatovala Gaborčáková.
Do diskusie sa zapojil aj jej stranícky kolega Alan Suchánek. Svoje vystúpenie upriamil na vyjadrenia Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, ktorá identifikovala riziká podhodnotenia výdavkov v zdravotníctve vo výške 135 miliónov eur. “Medzitým ale boli prijaté nové zdravotnícke zákony, ktoré tieto riziká nedofinancovania rezortu zdravotníctva ešte zvyšujú,” podotkol Suchánek s tým, že za neadekvátnu považuje aj platbu za poistencov štátu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)