Bratislava 17. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)
 
“Kedysi politici dostávali za svoje hlúpe výroky ocenenie Zrnko múdrosti. Dnes by si také ocenenie zaslúžil Anton Hrnko z SNS,” uvádza vo svojom vyhlásení poslanec za OĽaNO Gábor Grendel, ktorý kritizuje Hrnka za výrok o tom, že poslanci branno-bezpečnostného výboru by mali mať bezpečnostné previerky (viac TU), lebo z výboru prezrádzajú utajované skutočnosti.

Na snímke poslanci NR SR vpravo Igor Matovič a vľavo Gábor Grendel (OĽaNO)

Svoje tvrdenie okrem iného Hrnko podložil slovami: “Ďalšia vec, ktorá sa stala v mojom výbore: keď sme sa dohodli, že ten výbor bude utajený, zostal tam pán poslanec Grendel, ktorý napriek mojej výzve, aby odovzdali poslanci elektronické zariadenia do úschovy, nielen, že si ponechal počítač, ale ešte, až kým som ho nevykázal, o priebehu tohto výboru informoval na svojom FB.”
Gábor Grendel v tejto súvislosti tvrdí, že Hrnko klame:
“Či vedome, alebo omylom, ale klame. Na utajenom výbore ku kauze únos, o ktorom dnes hovoril, ale ani na žiadnom inom výbore, som nemal so sebou počítač, nikto ma nevykázal a o ničom som neinformoval na svojom FB počas rokovania výboru. Ak pán Hrnko dokáže zdôvodniť svoje nápady iba klamstvami, tak to svedčí o kvalite jeho nápadov,” bráni sa Grender a pokračuje:
“Čo sa týka samotných previerok: ak niekto ohrozuje utajované skutočnosti v tejto krajine, tak sú to politici vládnej koalície a ich nominanti v polícii, na súdoch, prokuratúre či na daňových úradoch. Len zopár príkladov:
1. únik daňového tajomstva prezidenta Kisku
2. únik daňového tajomstva Igora Matoviča
3. únik videozáznamu z vyšetrovacieho spisu dopravnej nehody Daniela Lipšica.
Na základe týchto, ale aj ďalších príkladov, nemám absolútne žiadnu dôveru, že tento štát dokáže uchrániť utajované skutočnosti, akými sú napríklad aj informácie v bezpečnostných previerkach. Preto dnešné vyjadrenia pána Hrnka beriem len ako zrnká múdrostí, ktoré moju podporu za tejto vlády určite nezískajú.”, uzavrel Gábor Grendel, poslanec OĽaNO a člen Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť
 

Príspevok Gábor Grendel nechce bezpečnostné previerky, podľa neho sú hrozbou koaliční politici, ktorí nezabránili únikom daňového tajomstva Kisku, Matoviča a zverejneniu videozáznamu Lipšicovej nehody zobrazený najskôr Hlavné správy.