Libreville 17. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:Pexels)

Dvoch dánskych novinárov zranil v sobotu útočník nožom v gabonskom hlavnom meste Libreville. Pri útoku kričal po arabsky “Alláhu akbar” (Boh je veľký). Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na ministra obrany Etienna Kabinda Makagu
Ilustračné foto

Nigerčan zaútočil nožom na dvoch dánskych novinárov z americkej televíznej stanice National Geographic na známom trhovisku v Libreville. Uviedol to Makaga vo vyhlásení, ktoré odvysielala gabonská televízia.
Podľa agentúry AP oboch novinárov, muža a ženu, po útoku previezli do nemocnice. Muž po operácii leží vo vážnom stave na oddelení intenzívnej starostlivosti.
Po zatknutí 53-ročný podozrivý, ktorý žil v Gabone dve desaťročia, pred políciou vypovedal, že útok vykonal z pomsty za vyhlásenie amerického prezidenta Donalda Trumpa uznať Jeruzalem za hlavné mesto Izraela. Ďalšie informácie k incidentu neboli bezprostredne známe.
“Prokuratúra v Libreville okamžite začala v súvislosti s útokom súdne vyšetrovanie, aby sa zistilo, či išlo o samostatný čin alebo o sprisahanie,” dodal Makaga.
Malý podiel moslimskej populácie v Gabone tvoria prevažne cudzinci, ktorí v krajine pracujú. Zvyčajne v tomto západoafrickom štáte k násilným útokom džihádistov nedochádza

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.