Bratislava 9. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Národná rada (NR) SR má od štvrtka novú členku. V úvode 45. schôdze zložila poslanecký sľub Darina Gabániová, ktorá v pléne nahradila Ladislava Kamenického. Ten zo snemovne odišiel do funkcie ministra financií

Na snímke poslankyňa NR SR Darina Gabániová (Smer-SD)

“Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života,” znie ústavou predpísaný sľub poslanca, ktorý sa potvrdzuje slovom “sľubujem” a podpisom.

Ladislava Kamenického v utorok (7. 5.) prezident SR Andrej Kiska vymenoval za ministra financií na návrh vlády. Vedenie rezortu prevzal po Petrovi Kažimírovi (Smer-SD), ktorý odišiel na pozíciu guvernéra Národnej banky Slovenska. Vo funkcii šéfa finančného výboru nahradí Kamenického Róbert Puci.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj