Banská Bystrica 9.marca 2017  (HSP/Foto: Lukáš Marhefka)

Futbaloví priaznivci na Slovensku zažili nečakaný šok

Počas vyraďovacej fázy Ligy majstrov UEFA, keď slávna FC Barcelona dokázala na svojom Nou campe zlikvidovať štvorgólové manko z prvého stretnutia osemfinále tejto najpopulárnejšej súťaže vo futbalovej Európe (Paris SG –  FC Barcelona 4:0 v prvom zápase) a vo včerajšej odvete, kde Barca ukázala svoje strelecké kvality a zvíťazila vysoko v pomere 6:1, čím si zabezpečila postup do štvrťfinále LM, mali možnosť na Slovensku navštíviť a pozrieť sa na „peší futbal“ pred prázdnymi tribúnami, kde navyše vypadli zo štvrťfinále dvaja účastníci Fortuna ligy 1.FC  DAC  1904 Dunajská Streda po prehre 0:1 s účastníkom druhej futbalovej ligy skupiny Východ FK Poprad pred najvyššou návštevou vyše 3 200 divákov, ktorí však zatlieskali aj Popradčanom za ich obetavý a bojovný výkon, v ktorom si vybojovali nečakané víťazstvo a tým aj postup do štvrťfinále, ktoré bude sa bude hrať už dvojkolovo (doma a vonku).

Obrovskú radosť niekoľko minút po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Ivana Kružliaka z Bratislavy mali popradskí druholigoví futbalisti na zelenom trávniku v Dunajskej Strede. Víťazstvo v pomere 1:0 znamená po Poprad historický úspech – postup do semifinále 48.ročníka Slovnaft cupu, druhej najvýznamnejšej futbalovej súťaži na Slovensku. Na snímke vidieť radosť, ktorú prežívajú nasledovní futbalisti sprava do ľava: Rudolf Bilas (14), Duje Medak (17), Jakub Hric (20), Stanislav Šesták (9), Ján Hatok (24) a ďalší náhradníci, ktorí sa nedostali v priebehu zápasu na hraciu plochu do zostavy, prípadne medzi striedajúcich hráčov.

FK Poprad vyzve ďalšieho druholigiistu MFK Skalicu, ktorá vyradila súčasného lídra Fortuna ligy futbalistov MŠK Žilina na domácom štadióne po víťazstve 3:2. Kto bude mať lepší žreb a kto, s kým sa stretne v prvom semifinále 5.apríla o tom sa rozhodne v druhej polovici mesiaca marec na zasadnutí športovo – technickej komisie SFZ v Bratislave, kde vyžrebujú dejiská prvých zápasov semifinále dvojíc FK Poprad – MFK Skalica a ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce. Odvety sú na programe 19.apríla 2017.

Jozef Cvajniga

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.