Sereď 23. decembra 2016 (HSP/Foto: Jozef Cvajniga)

Meno Jána Pisára nie je potrebné dlho nikomu predstavovať, nakoľko prakticky celý svoj život zasvätil mládežníckemu futbalu v najväčšom slovenskom futbalovom regióne v Západoslovenskom futbalovom zväze, ale nie len tam.

Bronzový odznak SFZ dostal Ján PISÁR v roku 2015 na Konferencii Slovenského futbalového zväzu v Bratislave z rúk generálneho sekretára SFZ Ing. Jozefa Klimenta a prezidenta SFZ Jána Kováčika (na snímke prvý sprava).Bronzový odznak SFZ dostal Ján PISÁR v roku 2015 na Konferencii Slovenského futbalového zväzu v Bratislave z rúk generálneho sekretára SFZ Ing. Jozefa Klimenta a prezidenta SFZ Jána Kováčika (na snímke prvý sprava).

Ako v úvode poznamenal: „ Vždy som sa riadil heslom resp. mottom Robme futbal pre futbal a nie pre intrigy a svoj prospech a taktiež sa mi páči aj heslo nového prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika „ Spojme sa pre futbal a buďme jednou rodinou. Ako ďalej pokračoval: „Moja trénerská práca sa odvíjala dlhé roky pri mládeži v Seredi, kde sme hrali prvú, druhú a neskôr aj tretiu dorasteneckú ligu a druhú žiacku ligu, kde som pôsobil ako šéftréner mládeže. Trénoval som väčšinou mládež, ktorá je dodnes mojou srdcovou záležitosťou, ale aj dospelých V.liga – Šúrovce, III.liga – Kalná nad Hronom a Vinohrady nad Hronom – Majstrovstvo okresu Galanta. V posledných piatich rokoch som trénoval žiakov v Pate, dorast, ale aj mužov. Neskoršie mužov v Sládkovičove a v Galante dorast v III.lige. Okrem toho ako dobrovoľný funkcionár sa tiež dlhé roky krúti okolo mládežníckeho futbalu a od roku 1976 začal v štruktúrach najväčšieho futbalového zväzu (ZsFZ) pracovať v komisii mládeže a od roku 1991 do 1998 bol jej predsedom, neskôr od roku 1998 prešiel do trénersko-metodickej komisie ZsFZ a do komisie mládeže sa vrátil v roku 2001 a ako jej podpredseda je zodpovedný za výbery mládeže mimo ÚTM (útvarov talentovanej mládeže). Pri týchto akciách ZsFZ pôsobí striedavo ako tech.vedúci družstva, tréner, asistent trénera. Ako na záver povedal pri práci s mládežou ho napĺňa zmysel jeho života a teší ho, že jeho rukami prešlo za tých už vyše 40 rokov  jeho „rukami“ 1 500 až 2 000 hráčov, z ktorých mnohí sú reprezentanti, ale dnes už hráči, prvej, druhej, či tretej futbalovej ligy, ale aj v nižších súťažiach, prípadne po skončení aktívnej činnosti hráča sa už stali trénermi, čo mi stále dáva impulz do ďalšej práce, ktorá je zmysluplná a prospešná pre náš futbal a som odhodlaný pracovať pokiaľ mi to zdravie dovolí a bude o moju prácu záujem.

Jeho zásluhou sa organizovali za výdatnej spolupráce ďalšieho futbalového fanatika z Tatrana Topoľčianky Mariána Valoviča sa v rokoch 1996 až 1998 zorganizovali aj celoslovenské finále krajských víťazov 5. a 6.ročníkov všetko na futbalovom štadióne TJ Tatran Topoľčianky. Zaujímavosťou  je, že na finálových turnajoch futbalových prípraviek sa zúčastnili okrem iného hráči ako Škrteľ, Pekarík, Perniš, Kamenár, Šemrinec, Hroššo, Paukner, Šmehýl, Dovičovič, Baugartner, Bero a mnohí ďalší dnes hrajúci v reprezentačných výberoch a mužstvách I., II., a III.ligy. Spomínaní hráči figurujú v uchovaných štatistikách, kde boli vyhodnotení ako najlepší (brankári, hráči a strelci v jednotlivých finálových turnajoch). Popri trénovaniu a pracovnej činnosti už spomínaných komisiách ZsFZ za výsledky svojej práce v roku 1998 dostal „Diplom SFZ pri príležitosti 60.výročia SFZ a v roku 2014 k jeho 65. narodeninám dostal „Bronzový odznak SFZ – za dlhoročnú a obetavú prácu vo futbale, ako aj tréner roka 2014 mesta Sereď. Posledným jeho vyznamenaním je „Čestné uznanie“ k 65.narodeninám od Únie futbalových trénerov Slovenska za dlhoročnú obetavú prácu vo futbalovom hnutí pri výchove futbalovej mládeže a dlhoročnú aktívnu prácu v Únií futbalových trénerov Slovenska, hlavne ako predseda a člen revíznej komisie ÚFTS.

Jozef  Cvajniga