Holandský denník De Volkskrant prišiel so šokujúcimi informáciami, že Kluivert v rokoch 2011 a 2012, keď bol trénerom rezervného tímu Twente Enschede, tipoval na zápasy A mužstva. Periodikum sa odvoláva na dokumenty, ktoré súvisia s vyšetrovaním polície. Na stávkach však rodák z Amsterdamu prerobil obrovské peniaze a dostal sa do problémov.

Kriminálnemu gangu mal pritom dlhovať až milión eur. Časť z nich už vyplatil. Gangstrom sa to však málilo a legendárneho holandského futbalistu začali vydierať. Vyhrážali sa mu, že ak nezaplatí celú sumu, zverejnia nahrávky, kde rozpráva o dlhu. Patrickov advokát tvrdí, že sa bývalý útočník nedopustil ničoho nezákonného. „V tej afére je len obeťou,“ povedal Gerard Sprong.

Vyšetrovatelia zadržali vo februári minulého roka v súvislosti s týmto prípadom päť osôb. Na výsluch musel ísť aj samotný Kluivert. „Ale čisto ako svedok,“ uviedol jeho právny zástupca. Nech sa už situácia vyvinie akokoľvek, 40-ročný Holanďan si pošramotil skvelú reputáciu. Za reprezentáciu odohral tento bývalý postrach brankárov 79 zápasov a strelil 40 gólov. Na klubovej úrovni sa preslávil v FC Barcelona. Za španielskeho giganta odohral 255 zápasov a vsietil 120 gólov.