Banská Bystrica 28.januára 2017 (HSP/Foto: Tibor Goljan)

Futbalisti  MŠK  Žilina „B“ – účastník II.futbalovej ligy skupiny Západ odštartovali svoje herné   sústredenie v Dubaji, kde ich pod vedením trénerskej dvojice Jaroslav Kentoš, Tibor Goljan bude 19 zúčastnených hráčov sa zúčastní tréningového cyklu (dvojfázové tréningy) a taktiež  otestovanie hernej prípravy s trojicou kvalitných súperov Spartakom Moskva a dvojicou súperov zo Spojených arabských emirátov ( ďalej už iba SAE) Al Shabab a Al Ahly Caro.  Sústredenie teraz je presne na tom istom mieste ako to bolo tiež v minulom roku 2016.

Prvá fotografia bola nečakane na pláži, ktorej si však žilinskí mladíci užijú menej. Potiť sa budú skôr na dvojfázových tréningoch, ktoré ich denne čakajú.Prvá fotografia bola nečakane na pláži, ktorej si však žilinskí mladíci užijú menej. Potiť sa budú skôr na dvojfázových tréningoch, ktoré ich denne čakajú.

Hlavným cieľom tohto sústredenia je pripraviť mužstvo žilinských druholigových mladíkov tak, aby boli kvalitne pripravení na zostávajúcu štvoricu duelov v základnej skupine Západ II.futbalovej ligy, ktorá sa začne už 4.marca. MŠK Žilina „B“ zimuje na nelichotivom siedmom mieste tabuľky, ktoré je pod postupovou čiarou do nadstavbovej skupiny o postup za účasti prvých šiestich mužstiev zo skupiny Západ a rovnakého počtu zo skupiny Východ. Existuje ešte alternatíva možnosti postúpiť cez „baráž“ pokiaľ by skončili na 7.mieste,kde by sa najskôr stretli so siedmym celkom skupiny Východ a potom by narazili na 12.-sty celok nadstavbovej skupiny o postup. O tom, ale Žilinčania vôbec neuvažujú a túto alternatívu vôbec nepripúšťajú, hoci lopta je stále guľatá a niekedy vyjdú na povrch aj nepredvídavé scenáre.

Aj tréningový proces na peknom zelenom trávniku môže niekoľko prvoligových klubov zo Slovenska závidieť funkcionárskym schopnostiam Futbalového klubu MŠK Žilina na čele s Ing.Jozefom Antošíkom, pretože sa musia na Fortuna ligu pripravovať v nevyhovujúcich mrazivých podmienkach a druholigová rezerva MŠK Žilina má špičkové podmienky na kvalitnú prípravu.Aj tréningový proces na peknom zelenom trávniku môže niekoľko prvoligových klubov zo Slovenska závidieť funkcionárskym schopnostiam Futbalového klubu MŠK Žilina na čele s Ing.Jozefom Antošíkom, pretože sa musia na Fortuna ligu pripravovať v nevyhovujúcich mrazivých podmienkach a druholigová rezerva MŠK Žilina má špičkové podmienky na kvalitnú prípravu.

Na záver ešte koho si vybrali tréneri Jaroslav Kentoš („B“ mužstvo) a Tibor Goljan (U 19):

Brankári: Maroš Špánik, Samuel Petráš, Vladimír Majdán, Matej Dybala, Ján Minárik, Adam Kopas, Stanislav Lacko, Libor Ďuratný, Matej  Moško, strednopoliari: Jakub Michlík, Rastislav Václavík, Peter Chribík, Patrik Myslovič, Branislav Sluka, Tomáš Staník.

Jozef Cvajniga