Alan Ruschel, Jacson Follmann a fyzioterapeut Rafael Gobbato sú členovia brazílskeho celku, ktorí haváriu lietadla v kolumbijských horách prežili. Ruschel a Danilo Padilha, o ktorom pôvodne takisto médiá informovali, že prežil, ale zomrel po prevoze do nemocnice, sedeli počas letu dokonca vedľa seba a ešte pred odletom sa stihli na sociálnych sieťach pochváliť spoločnou selfie.

Najmä obranca Alan Ruschel, ktorý okrem početných pomliaždenín utrpel aj zlomeninu bedrovej kosti, je vo svojej kariére spätý so Slovenskom. Dvadsaťsedemročný hráč v roku 2015 hosťoval v tíme Paranaense, ktoré sa predstavilo na otvorení nového futbalového stánku v Trnave! Ruschel bol tak medzi tými, ktorí pokrstili štadión Antona Malatinského, hoci bol jedným z dvojice hráčov súpera, ktorí do hry nezasiahli.


Alan Ruschel (vpravo) mal pred odletom dobrú náladu.
Foto: Instagram Alan Ruschel

Ruschel sa po páde lietadla druhýkrát narodil a podľa informácií Daily Mirror dokonca aj vo chvíľach, kedy mu išlo o život, nemyslel na seba, ale na svojich najbližších. Záchranárov požiadal, aby medzi troskami lietadla pohľadali jeho obrúčku.

Obrovský kameň zo srdca padol aj jeho manželke. „Vďakabohu, že je Alan v nemocnici a v stabilizovanom stave. Modlíme sa za všetkých, ktorých sa nepodarilo zachrániť. Príbuzným obetí ponúkame našu podporu. Je to ťažká situácia. Ďakujem Bohu, iba on nám môže dodať silu,“ napísala na instagrame. 


Posledné video brazílskeho tímu pred osudným odletom.