Bratislava 18. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP- Martin Meissner)

Bývalý majster sveta v ťažkej hmotnostnej kategórii Brit Tyson Fury (30) o sebe tvrdí, že je boxer, bojovník a aj šoumen

Na snímke Brit Tyson Fury s opaskami majstra sveta v ťažkej váhe WBA, IBF, WBO a IBO

V sobotu v Las Vegas mu stačilo to tretie, keď po víťaznom súboji s Nemcom Tomom Schwarzom plamennými rečami vyzýval na odvetný súboj s Deontayom Wilderom a tiež priamo v ringu zaspieval megahit skupiny Aerosmith “I don’t wanna miss a thing”.

So Schwarzom príliš dlho neboxoval, a preto ani nemusel poriadne bojovať. O päť rokov mladší a predtým v 24 súbojoch nezdolaný Nemec nevydržal s Furym držať krok ani dve kolá. Lepšie povedané, jeho koniec bol od úvodných sekúnd len otázka času. Po drvivej kombinácii úderov bol Schwarz počítaný a o čosi neskôr po ďalšom údere ľavačkou od Furyho pristál zo Schwarzovho zázemia v ringu uterák.

Rozhodca vyhlásil britského bojovníka za víťaza technickým knokautom. Bolo to 28. víťazstvo vo Furyho profikariére a stále zostáva bez prehry. “Ten úder ľavačkou mi vyšiel, zložil by asi každého,” povedal Fury, ktorý sa v ringu objavil v šortkách s vyobrazenou americkou vlajkou. “Chcel som čo-to ukázať americkému publiku, trochu sa predstaviť. Bolo tam trochu rýchlosti, ale aj boxerského umenia. Najmä som ukázal schopnosť dokončiť svoju prácu,” prihovoril sa Američanom Fury.

Kontroverzný pästiar z Manchestru je zjavne vo forme a so zdolaním nemeckého súpera sa neuspokojí. Vlani v decembri sa jeho súboj o titul majstra sveta organizácie WBC s Američanom Wilderom skončil remízou, po ktorej sa však Fury cítil ako víťaz. A dodnes sa tak cíti, keď povedal: “Už som ho raz zdolal, tak to urobím ešte raz. Uvidí, aké to je boxovať proti ostrému Tysonovi Furymu, ktorý bude stopercentne fit. Bude to najväčší súboj v boxerskom svete.”

Furyho britský promotér Frank Warren sa vyjadril, že muž s prezývkou “Cigánsky kráľ” sa predstaví ešte v septembri alebo v októbri tohto roku (pravdepodobne v New Yorku), kým sa bude konať odveta o titul majstra sveta proti Wilderovi. “Je vysoko pravdepodobné, že budú proti sebe boxovať začiatkom budúceho roka. Obe strany chcú, aby sa tento zápas uskutočnil,” uviedol Warren pre BBC Radio 5.

“Je v takej forme, že môže knokautovať akúkoľvek hviezdu ťažkej váhy. Tyson je prírodný úkaz, je jedinečný. Od čias Muhammada Aliho nebol boxer s takou charizmou,” súkal chválospevy Furyho americký promotér Bob Arum, cituje ho portál proboxing.cz.

Furyho budú môcť o niekoľko dní naživo vidieť aj českí či slovenskí fanúšikovia. Vo štvrtok 20. júna sa predstaví v pražskom klube SaSaZu a bude rozprávať o svojom farbistom živote aj mimo profiringu. Fury v novembri 2015 ukončil dlhoročnú nadvládu Ukrajinca Vladimira Klička a stal sa majstrom sveta organizácií WBA, IBF, WBO a IBO. Lenže v roku 2016 porušil antidopingové pravidlá a na dva roky bol suspendovaný. Prišiel o boxerskú licenciu a musel vrátiť všetky tituly majstra sveta.

Počas vynútenej súťažnej pauzy upadol do ťažkých depresií, bol na liekoch a drogách, údajne zvažoval aj samovraždu a musel sa liečiť. Začiatkom roka 2018 bol plný odhodlania späť a odvtedy v ringu opäť víťazí. V Prahe by mal rozprávať aj o týchto tienistých stránkach svojho života.

“Tyson Fury rozpovie svoj neobyčajný životný príbeh. Príbeh o živote v ringu aj mimo neho. Počas večera vystúpi aj slovenský šampión MMA Attila Végh,” píše sa na internetovej stránke podujatia championtour.eu. Organizátori si želajú, aby Fury aj niečo zaspieval. “Spieva vždy a všade. Tak uvidíme, či ho Rytmus, slovenský spevák Patrik Vrbovský, vytiahne. Rytmus bude prítomný, aby zasieval ‘nástupovú skladbu’,” informoval ešte vo februári Radim Tauchen z webu championtour.eu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj