Londýn 28. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Antonio Calanni)
 
Klub anglickej futbalovej Premier League FC Fulham odvolal z pozície hlavného trénera Claudia Ranieriho. Skúsený Talian prišiel na lavičku “chalupárov” v polovici novembra, keď nahradil Srba Slavišu Jokanoviča

Na snímke Claudio Ranieri

Fulhamu sa po jeho návrate medzi anglickú futbalovú elitu príliš nedarí a nič na tom nezmenil ani Ranieri. “The Cottagers” sa po 28. kolách nachádzajú na priebežnej predposlednej 19. pozícii so ziskom 17 bodov. Pod vedením 67-ročného Ranieriho ich získali dvanásť, no zvíťaziť dokázali len nad Southamptonom, Huddersfieldom a Brightonom. Aktuálne ťahá Fulham sériu štyroch zápasov bez víťazstva so skóre 1:10.
“Pochopiteľne, som sklamaný z našich posledných výsledkov a z toho, že sa nám nepodarilo nadviazať na výsledky, ktoré sme dosiahli po mojom príchode. Na záver by som chcel poďakovať klubu, hráčom a fanúšikom za podporu, ktorú mi poskytli počas môjho pôsobenia v klube,” vyjadril sa pre oficiálny klubový web Claudio Ranieri.
Uvoľnenú pozíciu obsadí 38-ročný Scott Parker, ktorý bol členom realizačného tímu už pri Slavišovi Jokanovičovi, keď bol jeho asistentom. “Scottovou okamžitou úlohou bude pomôcť nám stabilizovať situáciu v klube a nájsť stratenú identitu. Ak Scott túto výzvu príjme a hráči sa chopia príležitosti, v nasledujúcich mesiacoch budú nasledovať aj víťazstvá,” povedal predseda predstavenstva klubu Shahid Khan.
 
Príspevok Fulham odvolal Ranieriho, nahradí ho Scott Parker zobrazený najskôr Hlavné správy.