Kyjev 10. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Eugene Odinokov)
 

Príslušníci Federálnej bezpečnostnej služby Ruskej Federácie (FSB) zatkli v Smolenskej oblasti člena Islamského štátu, ktorý mal od Služby bezpečnosti Ukrajiny a Pravého sektora za úlohu vraždu jedného z vodcov domobrany DĽR, informoval štátny úrad.

Ilustračné foto

Je to rodák z Dagestanu Medžid Magomedov. Pri výsluchu vypovedal, že ukrajinské tajné služby zásobujú bojovníkov IS informáciami a zbraňami.
Na začiatku roku zavítal Magomedov na Ukrajinu, aby „vyriešil otázky s emisármi IS ohľadom zásobovania severokaukazskej teroristickej ilegality”.
„Zoznámili ho so zástupcami Služby bezpečnosti Ukrajiny a Pravého sektora. Magomedov dostal od ukrajinských tajných služieb za úlohu likvidáciu veliteľa jednej z jednotiek ozbrojených síl DĽR žijúceho v Smolenskej oblasti,” oznámila FSB.
Magomedova sa podarilo zatknúť počas príprav na atentát. Zabavili mu výbušné zariadenie s kapacitou 1,5 kg tritolu, pištoľ s tlmičom a muníciou. Zatknutý vyhlásil, že ukrajinské tajné služby „poskytujú aktívnu pomoc bojovníkom IS”, financujú ich a predávajú zbrane a výbušniny pre organizáciu teroristických útokov v Rusku.
Bolo zdôraznené, že ukrajinské tajné služby používajú príšlušníkov IS „tiež pro likvidáciu lídrov LĽR a DĽR”.
 

Príspevok FSB zatkla člena Islamského štátu, ktorý pracoval pre ukrajinské tajné služby zobrazený najskôr Hlavné správy.