Machačkala 5. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)

Úradujúceho dagestanského premiéra Abdusamada Gamidova, jeho dvoch námestníkov a štyroch ďalších tamojších vysokopostavených úradníkov zadržali príslušníci ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) a previezli ich na výsluch do Moskvy.
Na snímke hlavná budova Federálnej bezpečnostnej služby Ruskej federácie (FSB)

Muži sú podozriví zo sprenevery finančných prostriedkov pre potreby zdravotníctva.
Informáciu priniesli v pondelok agentúry Interfax a DPA, ako aj internetové vydanie periodika The Moscow Times.
Vyšetrovací výbor Ruskej federácie v pondelok uviedol, že pri prehliadke rezidencie dagestanského premiéra sa našla zlatá pištoľ, ďalšie strelné zbrane i munícia.
Dagestan, obývaný zväčša moslimskou populáciou, sužuje islamistický extrémizmus a korupcia.
Prezident Ruskej federácie, ktorej súčasťou je i Dagestan, vyslal vlani do tejto najjužnejšej autonómnej republiky krajiny niekdajšieho šéfa moskovského rezortu vnútra Vladimira Vasilieva, aby tam zakročil voči miestnym lídrom.
V januári tohto roku zadržali starostu dagestanskej metropoly Machačkala Musu Musajeva pre podozrenie zo zneužitia právomocí verejného činiteľa, pred týždňom i hlavného architekta tohto mesta.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.