FSB RF prezradila, čo bolo hlavným cieľom ukrajinskej provokácie v Čiernom mori

Moskva 8. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP)
 
Mesiac pred provokáciami v Čiernom mori sa ukrajinské lode pokúsili o provokáciu tiež v Azovskom mori. Oznámil to viceadmirál Alexej Volskij, prvý zástupca vedúceho oddelenia pobrežnej stráže Pohraničnej stráže Federálnej služby bezpečnosti Ruska

Na snímke ukrajinske lode

“Mesiac pred súčasnými udalosťami, teda 24. októbra, došlo k ďalšiemu pokusu o provokáciu. Tento pokus spočíval v sprievode lode pod vlajkou Bulharska, ktorú mali sprevádzať lode ukrajinského námorníctva Lubná a Kremenčuk. Loď mierila z prístavu v Mariupoli do Kerčského prielivu,” vyhlásil Volskij na stretnutí v Moskve.
“Počas tejto eskorty sa niekoľkokrát hovorilo o hroziacom nebezpečenstve použitia zbraní proti ruským pohraničným lodiam. Tiež delostrelecké zariadenie bolo v pohotovosti, “dodal viceadmirál.” Treba podotknúť, že ruské pohraničné lode nepredstavovali žiadnu hrozbu, pokiaľ ide o použitie zbraní proti lodiam ukrajinského námorníctva,” zdôraznil Volskij.
“Niet pochýb o tom, že vecou, ktorá provokovala Ukrajincou najviac bola stavba a tiež začatie prevádzky mosta vedúceho cez Kerčský prieliv. Ako viete, pravidelne sme počuli vyhlásenie o nutnosti zničiť Krymský most, ktoré urobili na rôznych úrovniach rôzni predstavitelia Ukrajiny,” povedal v sobotu Volskij na briefingu.
Navyše Ukrajina sa po incidente v Čiernom mori sa pokúša prezentovať svojich zadržaných námorníkov ako vojnových zajatcov. Tí sú ale obvinení zo spáchania trestného činu. Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámil Michail Šišov, šéf vyšetrovacieho oddelenia Federálnej služby bezpečnosti Ruska.
“Ukrajinská strana sa v poslednej dobe pokúša prezentovať svojich vojakov ako vojnových zajatcov. Avšak títo ukrajinskí občania sú obvinení zo spáchania trestného činu a v súlade s Dohovorom o zaobchádzaní s vojnovými zajatcami, ktorý bol podpísaný 12. augusta 1949 v Ženeve, ich nemožno považovať za vojnových zajatcov. Ruská federácia a Ukrajina nie sú v stave vojenského konfliktu alebo vojny,” vyhlásil Šišov.
 
Príspevok FSB RF prezradila, čo bolo hlavným cieľom ukrajinskej provokácie v Čiernom mori zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)