Washington 16. marca 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Flickr)

Elsa, kráľovná Arendelle ozvučená Idinou Menzelovou, počuje tajomný neznámy hlas v Ľadovom kráľovstve II, ktorý ju volá na cestu sebaobjavovania. Aj keď existuje mnoho teórií o tom, komu tajomný hlas skutočne patrí, jedným z najpresvedčivejších argumentov je, že hlas volajúci k Else je jej vlastný – alebo presnejšie duch, ktorý v nej leží

Frozen 2

V animovanom filme Ľadové kráľovstvo II, ktoré je pokračovaním film Ľadové kráľovstvo (Frozen) od Disney, Elsa vedie Annu (Kristen Bell), Olafa (Josh Gad), Kristoffa (Jonathan Groff), a Svena do Začarovaného Lesa na ceste k objavovaniu zdroja tajomného hlasu, ktorý počuje Elsa na vetre. Po príchode do Ahtohallanu, bájnej rieky pamäti, Elsa objavuje pravdu o Arendelleovej minulosti, rovnako ako o pôvode jej magických schopností. Aj keď možno predpokladať, že hlas volajúci Elsu z Ahtohallanu je spomienka na hlas jej matky, je pravdepodobnejšie, je skôr ďalšou spomienkou uloženou v Ahtohallanu.

Na začiatku filmu, Elsa cíti miesto vo vnútri Arendelle a takmer okamžite začne počuť neznámy hlas siahajúci k nej. Prostredníctvom svojej vlastnej magickej sily a základnej potreby pochopiť svoje miesto vo svete, spomienka na reinkarnovaného ducha, ktorý existuje v Else, volá na jej súčasné ja z Ahtohallana, kde jej minulosť ako piateho ducha a pôvod jej ľadovej sily čakajú na objavenie.

Ďalším aspektom vo Frozen 2, ktorý podporuje túto teóriu, je skutočnosť, že Ahtohallan nie je v skutočnosti rieka, ale zmrznutý ľadovec. V rámci Ľadového kráľovstva II sú štyri prvky stelesnené jednotlivými postavami, vrátane Bruni ohnivého mloka, vodného koňa Nokka, veterného ducha Gale a skalných obrov zo Začarovaného lesa. Kým tieto znaky sú reprezentatívne pre všetky štyri prvky, tieto prvky stále existujú mimo nich. Vzhľadom k tomu, že Elsine ľadové sily sú výsledkom jej reinkarnácie, ako piateho ducha, každý ľad vo všeobecnosti by mal duchovné spojenie s Elsou, takže ľadovec Ahtohallan je súčasťou piateho ducha, ktorý ju volá.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj