Dallas 29. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Brandon Wade)
 
Frontman írskej rockovej skupiny U2 Bono sa vo štvrtok miestneho času stal prvým laureátom Medaily Georgea W. Busha. Ocenenie, ktoré nesie meno bývalého amerického prezidenta, dostal za humanitárne aktivity z rúk niekdajšieho najvyššieho amerického predstaviteľa v prezidentskom centre nesúcom jeho meno v Dallase v americkom štáte Texas.

Na snímke Bono (vpravo) si preberá z rúk bývaleho amerického prezidenta Georga Busha ocenenie – Medailu Georgea W. Busha za humanitárne aktivity v prezidentskom centre nesúcom jeho meno v Dallase v americkom štáte Texas

V zdôvodnení výberu laureáta sa zdôrazňuje Bonova líderská úloha v boji proti chudobe a smrteľnej strate imunity AIDS.
Ocenenie, ktoré budú udeľovať s ročnou periodicitou, je určené pre osobnosti, ktoré sa v istej oblasti zaslúžili o zásadné zmeny vo svete. Vyplýva to z informácií tlačovej agentúry AP.
Laureát vo videoposolstve ocenil Bushov podiel, ako aj spoluprácu Kongresu USA a amerických daňových poplatníkov na dosiahnutom pokroku v oblasti boja proti AIDS v populácii najviac vystavenej tomuto nebezpečnému prenosnému ochoreniu. Poukázal však aj na fakt, že súčasná administratíva vo Washingtone hovorí o opustení tejto cesty, takže budúcnosť predmetného boja je neistá.
 
Príspevok Frontman U2 Bono je prvým laureátom Medaily Georgea W. Busha zobrazený najskôr Hlavné správy.