František sa zhováral s Merkelovou o chudobe v Afrike a ochrane klímy

Vatikán 17. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Ettore Ferrari)

Pápež František prijal dnes nemeckú spolkovú kancelárku Angelu Merkelovú na súkromnej audiencii vo Vatikáne, počas ktorej podporil jej postoje v otázkach boja proti chudobe v Afrike či ochrany svetovej klímy. Merkelová označila 40-minútový rozhovor za povzbudenie pred náročnými rokovaniami o týchto témach.
Pápež František (vpravo), nemecká kancelárka Angela Merkelová (druhá vľavo), jej manžel Joachim Sauer počas súkromnej audiencie vo Vatikáne

“Povzbudil ma, aby som pokračovala v tejto ceste. A rovnako tak, aby som bojovala za medzinárodné dohody,” povedala nemecká líderka po súkromnej audiencii u pápeža, ktorá bola v jej prípade už štvrtou v poradí. Oznámila, že Afrika bude ťažiskovou témou summitu skupiny G20, ktorý sa uskutoční začiatkom júla v Hamburgu, čo hlava katolíckej cirkvi privítala.
František po spoločnom rozhovore poďakoval Merkelovej za jej “prácu pre mier” a odovzdal jej medailu s olivovou ratolesťou. Šéfka nemeckej vlády zase priniesla pápežovi ako dar sladkosti pochádzajúce z jeho rodnej Argentíny, ktorú pred niekoľkými dňami navštívila.
Merkelová a František sú si pri mnohých témach názorovo blízki a ich vzájomný vzťah je hodnotený ako dobrý, uviedla na margo dnešného stretnutia tlačová agentúra DPA. Prijatím kancelárky podľa nej Vatikán porušil nepísané pravidlo, podľa ktorého by sa pápež nemal stretávať s vrcholovými politikmi zapojenými v predvolebnej kampani. Cirkevný štát sa totiž v takýchto prípadoch snaží zostať neutrálny.
Merkelová po audiencii u pápeža navštívila Vatikánske múzeá, kde si prezrela kresťansko-židovskú výstavu pod názvom Menora.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)