Praha 12. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ladislav Novák)
 
Český folkový spevák a gitarista František Nedvěd oslavuje 50 rokov na hudobnej scéne. Okrúhle výročie si pripomenie stovkou koncertov po Česku a Slovensku

Na snímke František Nedvěd

Hudobník, ktorý sa pred 20 rokmi umelecky rozišiel s bratom Janom, už desiatym rokom koncertuje so svojím synom Vojtom. „Rozumieme si a darí sa nám. Otec a syn je dokonalá kombinácia. Vieme o sebe všetko, čo v hudbe potrebujeme, ja cítim jeho pocity, on cíti moje. Dokonalá symbióza. Obaja dúfame, že toto spojenie vydrží čo najdlhšie,“ poznamenal Nedvěd.
Priaznivci folku a trampskej hudby si na koncertoch budú môcť opäť vypočuť hity ako Jsem tvůj déšť, Řemeslo, Devatenáct, Kočovní herci, Skládanka, Růže z papíru, Stánky či Podvod. „Máme radosť z toho, že je o nás stále veľký záujem a že máme silu uspokojovať poslucháčov našimi pesničkami. Moje prianie je, aby nám to spolu dlho vydržalo. Pokiaľ mi bude zdravie ako-tak slúžiť, vždy sa rád postavím na pódium s gitarou v ruke a zahrám svojim fanúšikom naše pesničky. Najobľúbenejšie sú vlastne všetky. A podľa toho, aké skladby si praje obecenstvo, volíme tie najlepšie a vytvárame setlist. Sledujeme ľudí, oni poznajú takmer všetky piesne a spievajú si s nami. To je pre nás najlepší pocit, ktorý sa nedá opísať,“ poznamenal hudobník.
František Nedvěd sa po hudobných začiatkoch v niekoľkých bigbítových a trampských skupinách dostal do povedomia spolu so svojím bratom Janom ako člen folkovej skupiny Brontosauři či folkovo-gospelovej skupiny Spirituál kvintet. Neskôr s Janom Nedvědom vytvoril duo Nedvědi. V roku 1994 si začal súbežne budovať sólovú kariéru zameranú predovšetkým na country. Od roku 2013 vystupuje samostatne s kapelou Tiebreak alebo so synom Vojtom.
Príspevok František Nedvěd oslavuje 50 rokov na hudobnej scéne zobrazený najskôr Hlavné správy.