Frankfurt nad Mohanom čaká v nedeľu pre nález bomby rozsiahla evakuácia

Frankfurt nad Mohanom 30. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Helder Santos)

Nemeckú finančnú metropolu Frankfurt nad Mohanom čaká v nedeľu jedna z najväčších evakuácií, aké krajina nezažila od druhej svetovej vojny. Pyrotechnici tam totiž budú zneškodňovať nevybuchnutú leteckú bombu z druhej svetovej vojny.
Ilustračné foto

S odvolaním sa na tamojšie úrady o tom dnes informovala agentúra DPA. Evakuácia by sa podľa miestnej polície mala týkať zhruba 70.000 obyvateľov žijúcich v okruhu 1,5 kilometra od miesta nálezu, v ktorom sa nachádza aj policajné prezídium. Či v nedeľu dôjde aj k obmedzeniu leteckej dopravy nad Frankfurtom, zatiaľ nie je známe.
Úrady tvrdia, že to bude závisieť aj od aktuálnych poveternostných podmienok. Britskú leteckú bombu typu HC-4000 vážiacu zhruba 1,8 tony objavili vo frankfurtskej štvrti Westend počas stavebných prác. Podľa denníka Bild obsahuje zhruba 1400 kilogramov výbušnín.
K doposiaľ najväčšej povojnovej evakuácii došlo v Nemecku koncom vlaňajška v meste Augsburg, kde na Štedrý deň zlikvidovali 1,8 tony vážiacu leteckú bombu. Opustiť svoje domovy vtedy dočasne muselo asi 54.000 ľudí. K rozsiahlej evakuácii približne 50.000 ľudí došlo pre obdobný nález aj v máji v meste Hannover.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.