Paríž 17. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Screenshot-Youtube)

Francúzska ministerka dopravy Élisabeth Borneová preberie riadenie rezortu životného prostredia, z ktorého v utorok odstúpil minister Francois de Rugy. Informoval o tom v stredu ráno Elyzejský palác, z ktorého vyhlásenia citovala agentúra DPA

Na snímke Élisabeth Borneová

Borneová (58) si okrem toho zachová kontrolu aj nad rezortom dopravy, bude tak teda zodpovedná za riadenie oboch ministerstiev. Borneová zverený rezort prijala s “veľkou cťou”, napísala na Twitteri.

De Rugy rezignoval na funkciu ministra pre správy o svojom nákladnom životnom štýle vrátane míňania peňazí na luxusné večere, ktorých sa mal dopustiť ešte ako predseda Národného zhromaždenia, dolnej komory francúzskeho parlamentu. De Rugy tieto správy poprel a označil ich za “mediálne lynčovanie”, dodal však, že ho prinútili urobiť nevyhnutný krok, a síce podať demisiu.

Podľa francúzskeho investigatívneho portálu Mediapart, sa mali na večeriach, ktoré usporadúval De Rugy podávať homáre a vína v hodnote 100-550 eur za fľašu. De Rugy sa ohradil voči tvrdeniu tohto portálu, že na večere boli pozývaní jeho osobní priatelia. Uviedol pritom, že hosťami “asi desiatky” večerí boli politici, podnikatelia či osobnosti z médií, stretávanie s ktorými vyplývalo z jeho funkcie.

De Rugy bol predsedom francúzskeho Národného zhromaždenia od júna 2017 do septembra 2018, keď sa ujal funkcie ministra životného prostredia.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj