Varna 25. augusta (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Vadim Ghirda)

Najvyšší predstavitelia Bulharska a Francúzska sa dnes zhodli na spolupráci pri odstraňovaní mzdového a sociálneho dampingu v Európskej únii. Francúzsky prezident Emmanuel Macron po dnešnom stretnutí s bulharským kolegom Rumenom Radevom zároveň oznámil, že obe krajiny sú zajedno pokiaľ ide o reformu európskej smernice o vysielaní zamestnancov.
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron a Bojko Borisov

“Zmeny v súčasných normách sú nevyhnutné,” zdôraznil Radev počas tlačovej konferencie v bulharskom meste Varna, ktorú televízie prenášali v priamom prenose.
Prezidenti hovorili okrem iného o utečeneckej politike a ochrane vonkajších hraníc EÚ. Bulharsko musí byť podľa Macrona “riadnym členom schengenského priestoru” bez hraničných kontrol, na čo táto krajina splnila všetky kritériá.
“Bezpečnosť európskych hraníc sa začína zaistením našich (bulharských) hraníc,” povedal Radev. Sofia preto v rámci ochrany svojich hraníc očakáva pomoc Paríža. Vonkajšia hranica Bulharska s Tureckom je v súčasnosti proti nezákonnému prechodu migrantov zabezpečená ostnatým drôtom, pripomenula agentúra DPA.
Paríž a Sofia vyjadrili tiež vôľu spolupracovať v oblasti obrannej politiky a reformy EÚ. “Chceme prelomiť múr, ktorý nové členské štáty oddeľuje od tých starších,” dodal Macron.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.