Paríž 11. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Francúzsky prezident Emmanuel Macron navštívi v utorok francúzsko-holandský ostrov Svätý Martin po tom, ako sa ním nedávno prehnal ničivý hurikán Irma a následne i hurikán Jose. Informovala o tom agentúra Reuters
Francúzsky prezident Emmanuel Macron

“Emmanuel Macron pricestuje v utorok ráno do Svätého Martina “vyzbrojený” tovarom a povzbudením,” oznámil v nedeľu novinárom francúzsky minister vnútra Gérard Collomb po stretnutí s Macronom v parížskom Elyzejskom paláci.
Na základe doterajších informácií si hurikán Irma vyžiadal vo francúzskej časti karibského ostrova Svätý Martin, ako aj v susednom ostrove Svätý Bartolomej, životy desiatich ľudí. Ďalších sedem ľudí je nezvestných.
Agentúra DPA zas priniesla informáciu, že holandský kráľ Viliam Alexander v nedeľu navštívil na holandskom ostrove Curacao ľudí zasiahnutých hurikánom Irma, ktorých na tento ostrov evakuovali po tom, čo táto mohutná búrka zasiahla ostrov Svätý Martin.
Informoval sa o záchranným prácach a aktivitách holandských jednotiek, ktoré sa snažia obnoviť poriadok v holandskej časti ostrova Svätý Martin. Ak to situácia dovolí, holandský kráľ dnes navštívi aj samotný ostrov Svätý Martin, kde Irma zničila až 70 percent infraštruktúry.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.