Atény 7. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Thanassis Stavrakis)

Francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý dnes začal dvojdňovú návštevu Grécka, privítal tamojšie reformy a ubezpečil, že Atény môžu naďalej rátať s podporou jeho krajiny.
“Vidíme prvé náznaky, že sa Grécko dostane z krízy,” formuloval hosť z Paríža po stretnutí s gréckym premiérom Alexisom Tsiprasom.
Na snímke Emmanuel Macron

Podľa Macronových slov by Grécko malo pokračovať v reformách a Medzinárodný menový fond by nemal Grékov konfrontovať so stále novými požiadavkami. Za významný označil francúzsky prezident investičný prínos jeho krajiny v Grécku a dodal: Chceme podporiť hospodársky rast v Grécku.
Z gréckych vládnych kruhov pochádza informácia, že Francúzsko je zainteresované na investíciách v oblastiach energetiky, dopravy a cestovného ruchu. Tsipras i s ohľadom na redukciu megadlhov krajiny vyhlásil, že Grécko stojí pred koncom finančnej krízy a necháva toto ťažké obdobie za sebou.
Obaja štátnici sa vyslovili za pokračovanie procesu približovania Turecka k EÚ, avšak súčasne zdôraznili, že Ankara by mala splniť Úniou stanovené podmienky. V piatok absolvuje francúzsky hosť stretnutia s gréckymi podnikateľmi, ale aj s predstaviteľmi tamojšej opozície.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.